FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI OSK - RAPID 2-2

video+foto Egal spectaculos între Sepsi și Rapid » Giuleștenii ratează victoria, după ce au condus cu 2-0

Sepsi OSK primește vizita Rapidului // foto: Imago +49   FOTO
Sepsi OSK primește vizita Rapidului // foto: Imago

Articol de - Publicat sambata, 02 octombrie 2021 21:30 / Actualizat sambata, 02 octombrie 2021 21:31

Sepsi și Rapid au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci din etapa a 11-a din Liga 1.

Rezultatele și programul etapei 11 din Liga 1

Aflate în criză de rezultate, cele două formații au oferit un meci spectaculos, cu ocazii importante la ambele porți.

Sepsi, egal cu Rapid după ce giuleștenii au avut 2-0

Rapid a început în forță meciul de la Sf. Gheorghe. În minutul 3, Goge a deschis scorul cu un șut din 6 metri, după ce șutul lui Sefer a fost respins în față de portarul Niczuly.

După ce Ninaj și Luckassen au ratat șansa de a egala, Rapid a făcut 2-0 în minutul 9. Alami a primit o pasă excelentă de la Adrian Bălan și a marcat din șase metri.

Sepsi a revenit revenit rapid în joc și a reușit să egaleze până la pauză. Kevin Luckassen a transformat un penalty în minutul 28 și a marcat superb, cu un șut violent de la 20 metri, în minutul 43.

+45 FOTO

După acest rezultat, Sepsi ajunge la 10 puncte și este pe locul 12, în timp ce Rapid are 18 puncte și este pe 5.

Final » Sepsi OSK - Rapid 2-2

Sepsi OSK - Rapid, echipe de start:

SEPSI OSK: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Sousa, Ispas - Eder, Bojic, Păun, Aganovic - Luckassen, Chuchunkov
REZERVE: Began, Tamas, Ștefănescu, Tincu, Fofana, Golofca, Ashkovcski, Achahbar, Dragomir
ABSENȚI: Vașvari, I. Fulop, Rep, Damașcan (accidentați), B. Mitrea (suspendat)
ANTRENOR: Robert Ilyeș

RAPID: H. Moldovan - Goge, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Crepulja, Albu, Sefer - Carnat, Bălan, Alami
REZERVE: Drăghia, Florică, Dandea, Nastos, Hlistei, Barbu, Ilie, Stahl, Marzouk
ABSENȚI: Cl. Belu (suspendat)