FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CLINCENI 0-0

VIDEO + FOTO Sepsi, a 6-a remiză consecutivă în Liga 1 » Academica, salvată de Vâlceanu! Clasamentul ACUM

Sepsi Sf. Gheorghe și Academica Clinceni se întâlnesc astăzi, de la ora 17:00, în runda cu numărul 24 din Liga 1.

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 februarie 2021 16:37 / Actualizat sambata, 20 februarie 2021 19:05

Sepsi Sf. Gheorghe și Academica Clinceni au remizat, scor 0-0, în etapa cu numărul 24 din Liga 1.

Pe un gazon peste media ultimei perioade, gazdele au preluat inițiativa din primele minute, dar au întâmpinat probleme în treimea adversă. Când ultima pasă a funcționat, Sepsi s-a lovit de Octavian Vâlceanu. Portarul în vârstă de 24 de ani a făcut un meci mare. În minutul 53 a blocat un șut puternic expediat de Safranko, din 10 metri, poziție centrală. În minutul 77 a intervenit din nou din postură de 1 vs 1 cu adversarul, în fața lui Chunchukov.

Sepsi și Clinceni, pe locuri de play-off

Sepsi are o serie de 6 remize consecutive în Liga 1. Acumulează 37 de puncte și ocupă locul 4 în acest moment. Are un avans de 7 lungimi față de prima poziție din afara play-off-ului. Clinceni mai face un pas mic spre play-off. E pe 6, cu 35 de puncte.