Pe un gazon peste media ultimei perioade, gazdele au preluat inițiativa din primele minute, dar au întâmpinat probleme în treimea adversă. Când ultima pasă a funcționat, Sepsi s-a lovit de Octavian Vâlceanu. Portarul în vârstă de 24 de ani a făcut un meci mare. În minutul 53 a blocat un șut puternic expediat de Safranko, din 10 metri, poziție centrală. În minutul 77 a intervenit din nou din postură de 1 vs 1 cu adversarul, în fața lui Chunchukov.
Sepsi și Clinceni, pe locuri de play-off
Sepsi are o serie de 6 remize consecutive în Liga 1. Acumulează 37 de puncte și ocupă locul 4 în acest moment. Are un avans de 7 lungimi față de prima poziție din afara play-off-ului. Clinceni mai face un pas mic spre play-off. E pe 6, cu 35 de puncte.
Clasament Liga 1:
Sepsi Sf. Gheorghe - Academica Clinceni 0-0
Sepsi - Clinceni, echipe de start:
Sepsi: Niczuly - Deligiannidis, Bouhenna, B. Mitrea, Ștefănescu - Golofca, Tincu, Eder Gonzalez - Petrila, Safranko, Achahbar
Rezerve: J. Fernandez - Csiszer, Purece, L. Fulop, Fofana, Dumiter, L. Kovacs, Dimitrov, N. Tamas Antrenor: Leo Grozavu
Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Bilali, Gardoș, Dobresc - A. Popa, Ventura, L. Dumitriu, A. Cordea - Chunchukov, Longher
Rezerve: Ureche, F. Achim, Chandarov, Rusescu, Cr. Tănase, Cascini, Andronic, Patriche, Cebotaru
Antrenor: Ilie Poenaru
Stadion: Municipal, Sfântu Gheorghe
Arbitru: Sebastian Colțescu / A1: Octavian Șovre, A2: Sebastian Gheorghe
Citește și alte știri despre fotbalul din Liga 1:
