FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - HERMANNSTADT 1-1

SEPSI - HERMANNSTADT 1-1. VIDEO Două faze și atât! Sepsi și Hermannstadt au remizat în cel de-al doilea meci al zilei din Liga 1

Sepsi și Hermannstadt s-au întâlnit în etapa a 3-a din play-out +3   FOTO
Sepsi și Hermannstadt s-au întâlnit în etapa a 3-a din play-out

Articol de - Publicat sambata, 13 iunie 2020 14:04

Sepsi și Hermansntadt au terminat la egalitate, 1-1, într-o confruntare din play-out în care jucătorii au părut încă „amorțiți” după pauza de trei luni cauzată de pandemia de coronavirus.

În fața unui stadion gol, dar încurajată de o micuță galerie care a urmărit meciul de la porțile arenei, Sepsi a început mai bine disputa de la Sfântu Gheorghe.

Iar golul a venit în minutul 25, la capătul uneia dintre puținele faze notabile din meci. Un triunghi de pase al covăsnenilor l-a pus pe Istvan Fulop în poziție de unu la unu cu portarul oaspeților, iar experimentatul jucător al lui Sepsi n-a dezamăgit și a înscris plasat.

Fără ocazii notabile în prima repriză, Vasile Miriuță a făcut nu mai puțin de 3 schimbări la pauză. Iar rezultatele au apărut imediat pe tabelă. Yazalde a prins un șut de excepție de la 20 de metri, iar partida se relansa.

Startul alert de repriză secundă a fost o alarmă falsă pentru cei care așteptau o repriză palpitantă. Ocaziile importante au lipsit până la finalul partidei, iar cele două formații și-au împărțit punctele.

Hermannstadt s-a mulțumit cu un punct primul meci de când Anamaria Prodan a intrat în structura acționariatului, iar lupta pentru evitarea retrogradării nu-i va ocoli pe sibieni în acest final de campionat comprimat

Sepsi - Hermannstadt 1-1

Click aici pentru statistici!

Sepsi - Hermannstadt, echipe de start:

SEPSI: Niczuly - R. Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ștefan - A. Achahbar, Vașvari, I. Fulop - Dumiter, Safranko, M. Ștefănescu
Rezerve: Fejer, L. Fulop, Karanovic, Grassano, Carnat, Barisic, R. Deaconu, Velev, Csiszer
Antrenor: Leo Grozavu

HERMANNSTADT: Figueiredo - A. Vodă, Viera, I. Stoica, Opruț - Dâlbea, R. Pires - P. Petrescu, L. Dumitriu, Cordea - A. Bălan
Rezerve: I. Pop, Luchin, Dobrosavlevici, Tătar, Bușu, Buzan, Sîntean, Yazalde
Antrenor: Vasile Miriuță

Vezi aici clasamentul din play-out-ul Ligii 1!

Vezi aici programul etapei #3 în play-out!

Match Preview CFR Cluj - FCSB, 14 iunie 2020

Citește mai multe știri din Liga 1:

FC VOLUNTARI - ACADEMICA Clinceni, liveTEXT de la 17:00 » Liga 1 revine cu un meci tare la retrogradare!

Gică Hagi a dat lovitura în timpul pandemiei! Două nume importante aduc bani la Viitorul