FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - VOLUNTARI 2-2

SEPSI - VOLUNTARI 2-2 » Puncte împărțite la Sf. Gheorghe! Clasamentul actualizat

SEPSI - VOLUNTARI 2-2 +33   FOTO
SEPSI - VOLUNTARI 2-2

Articol de - Publicat sambata, 30 ianuarie 2021 18:09 / Actualizat sambata, 30 ianuarie 2021 18:11

Sepsi OSK și FC Voluntari au remizat, scor 2-2, într-un meci contând pentru etapa #20 a Ligii 1.

Click aici pentru programul etapei #20!

Cu lotul afectat de coronavirus, Sepsi Sf. Gheorghe a continuat forma bună și a deschis rapid scorul în meciul de la Sf. Gheorghe. Bogdan Mitrea a deschis scorul în minutul 5 cu un șut în vinclu dintr-o lovitură liberă.

Boubacar Fofana a mărit avantajul gazdelor în minutul 32, după o lovitură liberă executată excelent de Eder Gonzales. Mijlocașul din Guinea a ajuns la două reușite stagionale, după reușita cu FCSB din ultimul meci al anului 2020.

+29 FOTO

În repriza a doua, băieții lui Bogdan Andone au ieșit mai motivați de la cabine și Antoni Ivanov a restabilit egalitatea după o execuție superbă din lovitură liberă (minutul 58). Zece minute mai târziu, Alexandru Stoica a înscris din centrarea lui Ricardinho și a restabilit egalitatea pe tabelă.

Meciul a fost echilibrat până la final, fără ocazii importante, astfel că rezultatul final a fost 2-2.

Sepsi rămâne pe locul 4 după acest egal și păstrează un avans de 3 puncte față de locul 5, ocupat de Academica Clinceni, în timp ce FC Voluntari urcă o poziție, până pe 14, devansând-o pe FC Hermannstadt.

Etapa viitoare Sepsi merge la Pitești pentru a înfrunta FC Argeș, în timp ce ilfovenii vor da piept cu Astra Giurgiu pe teren propriu.

Clasament Liga 1:

SEPSI - VOLUNTARI, echipele de start:

SEPSI: 1. Fejer - 88. Radoslav, 29. Bouhenna, 3. B. Mitrea, 99. Csiszer - 17. Fofana, 4. Tincu, 5. L. Kovacs - 14. Gonzales Tortella, 18. Safranko, 22. N. Tamaș
REZERVE: Szanto, Ninaj, Dragomir, Deligannidis, N. Păun, Dumiter, A. Dumitrescu, Bajrovic
ANTRENOR: Leo Grozavu

FC VOLUNTARI: 1. Rodriguez - 23. A. Vlad, 5. Armaș, 28. Balaur, 24. J. Miranda - 4. A. Ivanov, 66. Droppa, 18. Tavares - 8. I. Gheorghe, 19. Angelov, 98. C. Costin
REZERVE: Rîmniceanu, Buliga, Achim, Bortoneanu, Ilie, Dorobanțu, Lopes, Fonseca, A. Stoica
ANTRENOR: Bogdan Andone

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti) / Asistenți: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ) și Mitruţi Daniel (Craiova)

Comunicat acid după răbufnirea lui Mihai Chirica: „Clubul pe care îl păstoriți nu a atins performanțele noastre”

EXCLUSIV Noul atacant de la FCSB, deturnat de la o altă echipă din Liga 1: „Voiam să-l prezentăm miercuri”