Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Liga Campionilor revine astăzi și promite spectacol » Toate rezultatele zilei + clasamentul actualizat al grupei
1
PSV - Atletico Madrid, în Liga Campionilor » Deschidere de scor în minutul 10! Dennis Man este rezervă
0
Inter - Liverpool » Ce meci pentru Chivu în Liga Campionilor!
0
Puștiul-minune a lui Bayern Munchen a bătut un nou record
0
Mondial de locul 9
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
Lifestyle
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
12
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
PSD, PNL, USR și UDMR l-au pus la punct pe Nicușor Dan: cererea de ...
Libertatea
România devine hub pentru pământuri rare, cu sprijin american. Pas-cheie ...
Adevărul
Primul proiect pentru sport pe care și-l asumă primarul Ciprian Ciucu în ...
GSP SPECIAL
Telenovelă politică în Caraș-Severin. Un primar PSD a fost reales duminică ...
Libertatea
cele mai multe puncte aduse in istoria Romaniei la nivel de cluburi sunt aduse de Steaua, poti sa crapi acum
promovarea unor arbitri de viitor in romania si stabilirea unui record neatins de nici o alta echipa in UCL fiind singura echipa care participa in competitie si nu bate pe nimeni facand fotbalul romanesc de ras.
In afara de cei 2 pe la Steaua s-au perindat multi 'tehnicieni' ... fie fara o filozofie a jocului de fotbal (la nivelul acestui mileniu oricum), fie fara sa aibe skill-urile de comunicare necesare, atat tupeul de a cere jucatori, cat si capacitatea de a convinge conducerea de utilitatea achizitilor in sistemul de joc ... nu le mai dau nume ca ii stiti ... altfel Steaua a fost intodeauna un club cu multe posibilitati pentru antrenori si cu o baza de selectie nationala si regionala, si baremul salarial nu a fost intodeauna la cca 120.000 de euro / jucator /an!
Meritul e mult a lui Reghe, dar nu exclusiv ... a gasit deja un lot de jucatori si o politica salariala, cu care a putut sa lucreze si sa o augumenteze ... ca si antrenor iti trebuie sa ai 2 chestii care sunt foarte importante: o filozofie asupra jocului de fotbal, pe care sa fii capabil sa o implementezi in time table -ul clubului si obiectivului contractual si 2. sa fii capabil sa comunici cu conducerea si sa explici ce jucatori vrei, de ce ii vrei si cum se ei pliaza pe filozofia ta despre alcatuirea echipei ... si bineinteles sa ai tupeul sa dechizi acest dialog si puterea necesara de convingere ... de aia au reusit si Oli si Reghe, ca au indeplinit ambele elemnete ...:))
Ciobanul nu are nici un merit. El a facut numai rau Stelei. A iesit din anonimat pe spinarea clubului, aducand in acelasi timp un prejudiciu de imagine iremediabil aceluiasi club. Steaua ar fi avut mult mai multe performante fara Becali, Steaua nu e Vaslui, CFR, Rapid sau Dinamo. Steaua e echipa intregii tari, se autofinanteaza si asa, cu managementul dezastruos al ciobanului, darmite daca ar fi avut un patron cu cap . Tot meritul performantelor recente ii apartine lui Regecampf, care a preluat echipa intr-o situatie foarte grea si nu s-a mai oprit din castigat meciuri, ca altfel ar fi fost demis dupa 4-5 etape.
O fi unul dintre ei.... :))
scrii mult si prost ca si gazetarii astia de doi bani. :-))
Ar trebui sa va cereti scuze bah ... 'mari varfuri ale gazetariei romanesti' in frunte cu Ioanitoaia, Geambasu ... si de la Becali si de la Reghe ... nu de la MM, ca el nu prea a contribuit cu nimic la acest proiect ...:)) Da de unde ... ca aveti un orgoliu aproape la fel de mare ca si prostia ...:))
e amuzant .... acum cateva sezoane ... toata presa era la picioarele lui Porumboiu, ce tare patron e, un model de investie si de darnicie ... si la gatul lui Becali ... intre timp s-a vazut ca ciobanel de pipera, analfabet si incult cum e ... a facut la Steaua un proiect interesant, cu salarii controlabile, jucatori romani, tineri si dornici de afirmare, si care a reusit sa domine Liga 1 (cu aportul considerabil a lui Reghe) de maniera care a dominat-o anul sezonul trecut, dar si sezonul asta, o primavara europeana cu castigarea grupei, eliminarea Ajax-ului, infrangerea campiuoanei Europei ... in timp ce Vaslui se bate pe undeva pe la mijloc cu pietre de moara ca Sanmartean! ...:))
Eu zic sa-l mai lasati vreo 2-3 ani la Vaslui sa se mai coaca ... si dupa aia mai discutam ...:))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.