Comentarii (192)
thumbzilla..
thumbzilla..  •  11 Iunie 2013, 16:24

he he...daca ar fi dupa vorba aia,la cata grija porti tu stelei...erai oale si ulcele de mult :)))

vaalah
vaalah  •  11 Iunie 2013, 16:23
Postat de zahaflr pe 11 Iunie 2013, 16:16

Stiu, nu mai sunt la gradinita :)) "Tampenii la maxim" contra lipsei de argumente. Sau contra complexelor.

lasa-l pe asiatic ca nu are argumente ! Eu am vazut ca avocatii Stelei printre argumentele aduse se raporteaza si la premierea legala din Germania ! Asta inseamna practic ca vor depune la UEFA si ROF-ul Federatiei Germane de Fotbal care are prevazuta premierea in ultimele trei etape ! Esti constient ca daca UEFA nu era de acord cu premierea avea puterea sa ceara federatiei germane ca sa elimine din ROF prevederea ? Deci este un argument puternic !

kiddu90
kiddu90  •  11 Iunie 2013, 16:23

Între timp, oameni ca alpin, vaalahul şi ceilalţi imitatori ai lor sunt o cauză pierdută pentru naţiunea aceasta. Ei nu au putere să vadă dincolo de ura lor viscerală pentru ceva sau cineva anume.

kiddu90
kiddu90  •  11 Iunie 2013, 16:20

Toată treaba asta poate fi benefică pentru fotbalul românesc. Dacă Steaua va fi afară din Europa, vom avea cel mai slab sezon în cupele europene. Acum nu mai avem atât de multe locuri care să ducă în Europa ca ei să se bată prin blaturi. Becali e la puşcărie, Copos a plecat. Mai lipsesc Sandu, Dragomir, Paszkany, Becalioţii rămaşi liberi, MM-ul, Borcea şi alţii. Ca să renaşti curat, trebuie să atingi punctul cel mai jos. Noi încă nu l-am atins, dar ne apropiem.

 •  11 Iunie 2013, 16:17
Postat de apoca pe 11 Iunie 2013, 16:06

gresesti o treaba, CEDO nu e un fel de curte de apel mai mare e specializata pe drepturile omului. Ce poate castiga ciobanu e satisfactie daca i-au ascultat telefonul fara mandat, l-au inchis bolnav, nu l-au lasat la avocat etc. Ei nu judeca din nou si apreciaza daca e corect sau nu ce s-a decis in tara, ci doar daca nu i s-au respectat drepturile.

Se vede ca nu ai carte si postezi tampenii ! Lasa juristii sa isi dea cu parerea si tu citesti si te civilizezi ! Statul roman este obligat sa revizuiasca sentiintele pe care CEDO le-a anulat in caz contrar Consiliul Europei da de pamant cu Romania lui Basinescu ! Citeste aici ca explica pe larg cum se revizuieste si pateste Romania lui Basina daca nu se conformeaza deciziei CEDO ! ://www.avocatnet.ro/content/articles/id_27919/Am-castigat-la-CEDO-Ce-facem-mai-departe.html#axzz2Vug3Qx2Z ..revizuirea unei cauze penale in vederea obtinerii unei solutii mai favorabile (achitare, intrerupere de executare a pedepsei, inlaturare masura accesorie, complementara a pedepsei)...

zahaflr
zahaflr  •  11 Iunie 2013, 16:16
Postat de alpin pe 11 Iunie 2013, 16:13

Esti total inafara subiectului! Vorbesti asa... ca sa nu taci. Tampenii la maxim!

Stiu, nu mai sunt la gradinita :)) "Tampenii la maxim" contra lipsei de argumente. Sau contra complexelor.

vasglo
vasglo  •  11 Iunie 2013, 16:15

Un avocat bun nu are cum sa nu castige la UEFA. Ultima etapa, joaca doua echipe din acelasi oras, orasul premierului tarii. Una se lupta pentru primul titlul, alta e deja retrogradata. Din stenograme reiese ca conducatorul echipei retrogradate incurajeaza patronul naiv al unei echipe care mai spera inca la titlu sa "iasa pe coverta", pentru a motiva jucatorii. Patronul naiv face dovada ca are banii pentru motivare. Meciul se termina cu victoria echipei care trebuie sa iasa campioana, dintr-un penalty dubios facut de un jucator strain care a disparut. Patronul naiv e tarat in proces 5 ani si condamnat pentru coruptie, fara coruptii, deveniti autodenuntatori...Unde este coruptia sp

uefa
uefa  •  11 Iunie 2013, 16:14
Postat de alpin pe 11 Iunie 2013, 16:11

Daca ii prinde cu ceva, da! Sa-i bage la zdup!!! Dar nu ei au fost condamnati iar la UEFA este judecata Steaua, nu CFR Cluj!!! Ce amestec au clujenii aici?!? Au fost victimele vizate de complotul becaliot si ATAT!!! Restul sunt povesti de prostit prostii.

citez, de la tine citire: "La UEFA se judeca doar daca clubul Steaua a fost implicat in incercarea de a determina rezultatul unui meci de fotbal! Si, atat cazul Bistrita cat si cazul Valiza demonstreaza ca OFICIALI ai Stelei - Becali si Teia Sponte, actionar si vice-presedinte! - au incercat sa influenteze rezultatul meciurilor oferind bani!! Indiferent daca au avut sau nu succes in demersul lor ILEGAL!!! Justificari gen "au dat banii ca sa se joace "corect", nu au beneficiar re rezulatul mitei, sunt jalnice. Nici la gradinita nu se mai practica." Iuliu Muresan: youtube.com/watch?v=XwX3i2-ePu4

apoca
apoca  •  11 Iunie 2013, 16:13
Postat de superstar20 pe 11 Iunie 2013, 16:07

Cum am mai zis, Dupont este specializat in legislatia europeana. In mediul privat oferirea de bani sau alte foloase unor persoane ca sa isi indeplineasca sarcinile de serviciu nu reprezinta un act de coruptie. De acest lucru a tinut cont completul de 3 judecatori cand a dat achitare. Din cate stiu este vorba de o conventie europeana de ratificare a coruptiei in mediul privat. Becali nu dadea banii sa piarda meciul. Oferea o suma de bani doar daca U Cluj castiga respectivul meci. Iar in fotbal cred ca pornesti sa castigi un meci, nu sa faci egal sau sa pierzi. Nu poti sa corupi pe cineva sa castige. E un non sens.

m-ai innebunit cu premierea ta ... uite eu joc cu severin tu cu u cluj, eu dau banu' gros la cluj tu n-ai sa ii dai lu severin. Ambele sunt retrogradate da' ai mei joaca de rup, severinul doarme in cizme. Tu pierzi si eu castig, nu pentru ca sunt mai bun ci pt am mai multi bani. E bun asa? Da' daca peste 2 etape eu joc cu cluju pe care i-am premiat sa te bata, crezi ca se omoara cu firea. Nu zic ca in cazul vostru se aplica cele de sus, da' ca principiu e gresit. E mita toata ziua. De ce crezi ca in ch league de ex nu se plimba valize cand sunt meciuri decisive in faza grupelor?

alpin
alpin  •  11 Iunie 2013, 16:13
Postat de zahaflr pe 11 Iunie 2013, 16:10

Cred ca de aceea esti inca la gradinita:)) Cred ca intelegi si tu ca UEFA nu a mai avut un caz de acest gen (stimulare pentru castigarea unui meci). Comparatiile cu Fener, Porto si altele nu-si au locul. Eu nu cred ca UEFA interzice stimularea. Articolul cu influentarea rezultatului unui meci cred ca are alte motivatii.

Esti total inafara subiectului! Vorbesti asa... ca sa nu taci. Tampenii la maxim!

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • •••
  • 20
Comentează