FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FCU CRAIOVA 1-1

Tamm îi atrage atenția lui Dică: „Trebuie să lucrăm mai mult asta”

FCSB și FCU Craiova au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 3 din Liga 1. Joonas Tamm (30 de ani), fundașul central adus în această vară, a marcat primul gol în Liga 1. +28   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 01 august 2022 00:58 / Actualizat luni, 01 august 2022 01:12

Introdus după pauză, Tamm a reușit să înscrie în minutul 48. FCSB nu a putut păstra avantajul, iar fundașul din Estonia trage un semnal de alarmă.

Moment jenant în FCSB - FCU Craiova » Ce vedea arbitrul pe monitorul VAR: „Hai, că ne apucă două dimineața”
FCSB - FCU Craiova

Joonas Tamm, după FCSB - FCU Craiova 1-1

„Mă simt foarte bine, n-ar putea să fie altfel. Echipa m-a primit foarte bine, fanii la fel.

Am primit multe goluri în acest debut de sezon, cred că trebuie să lucrăm la marcajul din interiorul careului. Sunt situații dificile. Astăzi nici nu știu dacă a fost sau nu penalty.

Avem un grup excelent. Suntem încrezători înaintea meciului din Conference League. Pentru asta te apuci de fotbal. Pentru presiune, pentru suporteri. E normal!”, a spus Joonas Tamm în emisiunea Fotbal Show, realizată în coproducție Gazeta Sporturilor - Prima Sport.

Fotbal Show, pe GSP.ro și Prima Sport

Sper să reușim cât mai rapid să punem la punct greșelile de pe faza defensivă. Nu e ușor să le reglăm într-un timp atât de scurt
- Nicolae Dică, antrenor FCSB

VIDEO Joonas Tamm, primul interviu după ce a semnat cu FCSB: „Obiectivul e să câștigăm campionatul și să avem succes în Europa”

VIDEO Probleme la CS Universitate Craiova: „Oamenii din conducere pot detalia”

VIDEO Ce inspirație: Dică l-a introdus pe teren și a marcat după două minute!