FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - U CLUJ

Tony a marcat după o gafă incredibilă a portarului lui CFR » Vochin: "Beto s-a crezut Bebeto" :D

Beto (în stînga) şi Bebeto

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 19 noiembrie 2011 22:05

"U" Cluj a redus din diferenţă în prelungirile primei reprize prin nigerianul Tony, care a profitat de o eroare incredibilă a portarului lui CFR, Beto.

Beto i-a făcut semn fundaşului stînga Camora să îi lase mingea, deşi Tony se apropia ameninţător de portar. Goalkeeperul portughez a preferat să joace mingea cu piciorul pentru a trage cît mai mult de timp, însă şi-a îndepărtat prea mult mingea, iar Tony i-a suflat-o, înscriind apoi cu poarta goală.

"Nu ştiu dacă gafa portarului lui CFR va întoarce jocul, dar pot să spun că Beto s-a crezut Bebeto", a declarat Andrei Vochin, redactor-şef adjunct al Gazetei Sporturilor, în pauza partidei, la "Fanatik Show", pe DigiSport.

Bebeto este un fost mare atacant brazilian, campion mondial cu selecţionata cariocas în 1994.

Incident major la Hamburg! A încercat să atace fanii cu un topor și a fost împușcat de Poliție, înainte de Polonia - Olanda. Atenție, imagini șocante!