FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Torje despre dezastrul de la Dinamo: „Dacă se terminau meciurile în minutul 90, aveam cu 7 puncte mai mult”

Gabi Torje a fost foarte afectat de înfrângerea lui Dinamo cu CS Mioveni +29   FOTO
Gabi Torje a fost foarte afectat de înfrângerea lui Dinamo cu CS Mioveni

Articol de GSP - Publicat joi, 16 decembrie 2021 20:01 / Actualizat joi, 16 decembrie 2021 20:25

Mijlocașul Gabi Torje a fost foarte afectat de înfrângerea lui Dinamo cu CS Mioveni, 1-2, meci în care echipa lui Rednic a luat două goluri în prelungiri.

În ultimii 3 ani, Dinamo a transferat 38 de jucători și a vândut doar doi! » Cu ce sumă au ieșit pe minus „câinii”
DINAMO

Gabriel Torje: „Obiectivul principal e să salvăm Dinamo. Nu contează obiectivele personale”

„Trebuia să gestionăm altfel meciurile. Dacă se terminau în 90 de minute, aveam cu 7 puncte mai mult.

Mi se întâmplă rar să nu-mi găsesc cuvintele, sunt foarte-foarte supărat, dezamăgit că nu mi-am ajutat mai mult echipa. Nu se știe cine va rămâne în ianuarie, dar obiectivul principal e să salvăm Dinamo, pentru cine rămâne. Nu obiective personale. Eu am contract și voi rămâne cât timp voi fi dorit.

Fanii au dreptate, sunt supărați, le-am dat speranțe, apoi facem un lanț de erori și pierdem la ultima fază”, a răbufnit Torje după partida cu Mioveni.

Deian Sorescu a fost dezbrăcat de fanii lui Dinamo, foto: Cristi Preda/GSP
Dinamo a pierdut cu CS Mioveni, scor 1-2, foto: Cristi Preda/GSP
+25 FOTO

VIDEO Alexandru Răuță: „Nu merităm nimic!”

Deian Sorescu, fără cuvinte după eșecul cu Mioveni: „Din păcate greșelile ne-au costat”

OUT de la Dinamo » „Câinii” au reziliat cu atacantul venit în octombrie

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”