FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CSU CRAIOVA 1-1

„Am fost modești!” » Oltenii, deziluzionați după o nouă remiză: „Nu ne așteaptă nimeni!”

Oltenii au trei remize în noul sezon / Sursă foto: Facebook@ Universitatea Craiova +18   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 iulie 2022 21:02 / Actualizat duminica, 24 iulie 2022 21:31

U CLUJ - UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-1. Paul Papp, marcatorul unicului gol al oaspeților, nu e mulțumit de modul în care oltenii s-au prezentat în duelul contra „Șepcilor Roșii”.

„Am fost modești în prima repriză, iar în a doua am jucat acceptabil. Am încercat să avem agresivitate, să avem motivație. Cred că e un rezultat echitabil. Suntem supărați, da! Normal că ne doream trei puncte, dar trebuie să fim realiști. Avem nevoie de timp, însă nu ne așteaptă nimeni”, a afirmat Paul Papp, la Orange Sport.

Paul Papp e cel care a readus-o pe Universitatea Craiova în meci. În minutul 64, la 0-1, experimentatul fundaș a reluat din careul mic, cu capul, în urma cornerului executat de Roguljic.

Laszlo Balint a făcut iureș după egalul cu U Cluj: „Catastrofal! Cum să faci asemenea greșeli? Am nevoie de jucători”
U CLUJ - CSU CRAIOVA 1-1

U Cluj și CS Universitatea Craiova au încheiat la egalitate, scor 1-1, în cel de-al treilea meci al zilei din Liga 1. „Șepcile Roșii” au avut o primă repriză entuziasmantă, dar oltenii s-au regrupat și au plecat de la Mediaș cu un punct. Citește AICI cronica partidei!

FOTO / Cele mai tari imagini din meciul U Cluj - CSU Craiova 1-1