Alte știri din fotbal
Un jucător din Liga 2, convocat la națională și titular în meciul cu Prosinecki
0
Reacție copleșitoare a fostului antrenor de Liga 1 înaintea revenirii lui Gică Hagi: „Pleacă ai noștri, vin ai noștri, noi rămânem tot ca proștii”
0
Împrumutat de Rapid, Paraschiv și-a ales destinația pentru sezonul următor
0
Stadionul Steaua, gaură neagră de milioane de euro! Salariile angajaților, duble față de veniturile arenei!: „E o bătaie de joc!”
0
Știri din fotbal internațional
Ne-au bătut pe unde ne-au prins, apoi au dansat pe străzi împreună! » Primiți cu coroane de flori pe aeroport
0
100.000 de oameni în stradă la Sarajevo! Imagini senzaționale, după calificarea la Campionatul Mondial
0
Scandal xenofob la Spania - Egipt! Meciul a fost întrerupt de scandări anti-musulmane din tribune: „Pe acești oameni trebuie să îi identificăm și să îi separăm de societate”
0
Faliment sportiv și gaură uriașă în buget » Cât pierde Italia după a treia calificare la Mondiale ratată la rând!
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Andrea Chiș, fostă judecătoare și membră CSM: „În sistemul de justiție din ...
Libertatea
Mai există cale de întoarcere în Iran? Fost consilier al președintelui ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Inspectorii ANAF au confiscat 68,93 de milioane de la o casă de schimb ...
Libertatea
Vin chinezii, ii spun Juventuz, dupa modelul Reobak si Adidos... si gata!
nu au 100 de ani istorie cu numele asta, acel Juventus Bucuresti, de care pseudo-jurnalistul face referire s-a mutat dupa venirea comunistilor la Ploiesti unde dupa mai multe denumiri devine in 1952 Petrolul. Juventus Colentina nu are nicio legatura cu Juventus-ul interbelic, si pana sa ajunga in liga 1 nici nu pretindeau vreo legatura. Exista destule marturii din presa vremii si chiar si o hotarare judecatoreasca in acest sens. Dar trebuie sa stii si putina istorie a fotbalului, nu doar sa pretinzi ca esti jurnalist sportive pentru a cunoaste lucrurile astea
stai un pic ca oamenii astia au o istorie de aproape 100 de ani in spate cu numele asta. mi se pare un pic ciudat sa renunte asa usor la un nume purtat de atata timp doar ca s-au infiintat unii mai devreme. nu au clocit numele de azi de ieri ai nostri. asa si Dinamo Kiev si Steaua Rosie Belgrad o sa vina sa zica - noi ne-am infiintat primii, schimbati-va numele. apoi o sa vina Dinamo Moscova si o sa-i spuna lui Dinamo Kiev ca ei s-au infiintat primii samd.
Pai cum asa ma nene ma!? Nu spuneau fcsbistii ca mai exista vreo 5 Steaua in România si ca de ce nu le Talpan in judecată!? Simplu: respectivele grupări nu reprezinta vreun pericol la ora asta dpdv al imaginii si expunerii. Nici de Juventus Colentina nu s-a luat nimeni pana nu a ajuns in Liga 1! Si inca o chestie: cei din Colentina nu pretind ca fcsb ca ar avea vreo legătura cu originalul! Sa vedem acum: isi vor redenumi clubul FC fcjc ca alții!? :-))))
Adevarul e ca astia din Bucuresti au exagerat ca niste tarani, au un logo aproape identic cu cel vechi al lui Juve Torino.
sa ia exemplul ciobanului si sa-l numeasca F.C. FCJC SRL...
Poate il face Real Madrid Bucuresti si cere tot asa ragaz de 1 an sa il schimbe apoi =))))))))))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.