Alte știri din fotbal
„Transferul” vizat de Dinamo » Nicolescu confirmă discuțiile
0
Dinamo are în vizor doi fundași centrali pentru la vară: jucători de națională pentru „haită”!
0
Încă 5 persoane audiate și puse sub control judiciar de la CS Păulești, în cazul de trucare de meciuri pentru pariuri
0
În sfârșit! » Hagi devine selecționerul României și poate alinia „11”-le la care doar a visat!
8
Știri din fotbal internațional
Bayern „tremură” pentru Kane » Englezul, incert pentru meciul cu Real Madrid
0
Antrenorul lui Ionuț Radu a luat decizia, chiar în pauza competițională » A semnat contractul
0
La loc comanda! Starul de 150.000.000€ revine după trei luni
0
Fiasco la vânzarea biletelor pentru Cupa Mondială » Gafa făcută de FIFA „i-a blocat” pe fani
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
De ce ar putea alege Trump weekendul prelungit de Paște pentru o operațiune ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
Vladimir Putin avertizează o țară care i-a fost aliată că se apropie prea ...
Libertatea
Juventus = tineretea,tineretul...ceva de genul. Cred ca se poate pastra specificatia numelui si sa se cheme...JUVETZII COLENTINA SAU JUVENIL COLENTINA SAU JUNIMEA COLENTINA...Asta asa doar in acte. Oricum lumea le va zice in continuare Juventus.
Italienii de Juventus Torino cer schimbarea numelui echibei bucurestene deoarece aceasta îi face de râs, de rușine prin rezultatele realizate în Liga I dar și prin jocul prestat. Cred că au dreptate. Logic, de ce nu s-au sesizat până acum ? Prin ”reușitele” bucurestenilor le scade cota italienilor.
Pana si emblema e copiata + un alt motiv pentru italieni ca sa evidentieze calitatea omanilor de a fura. O facatura de echipa, eu nu a-s fi lasat-o in Liga 1 cu numele si emblema aia. Mai lipseste Fc Inter Pipera, *** si AC AJAX Afumati
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Defapt chiar de la Juventus Torino vine numele echipei din 1924, fiind finantata de Banca Italo-Romana, dar acea echipa nu are nicio legatura cu Juventus Colentina de azi, continuitoarea acelei echipe este Petrolul Ploiesti.
Cică un grup de investitori chinezi, mai bine zis încă o echipă pentru mafia pariurilor!
Juventus inseamna tinerete, deci nu are legatura cu vreo regiune sau brand. Echipa Juventus București exista din 1924, deci are o traditie a acestui nume. In 1924 denumirea s-a facut, probabil nu ca sa copieze echipa italiana. Deci nu inteleg reactia celor din Torino, chiar nu avem avocati care sa clarifice aceasta situatie penibila?
Problema tine strict de exclusivitatea juridica comerciala asupra folosirii numelui si a marcii. N-are nicio legatura cu activitatea sportiva, cu continuitatea in competitii si cu identitatea acestei echipe. Clubul Juventus Colentina a fost infiintat cu 100 de ani in urma; a activat in majoritatea existentei sale prin ligile inferioare, chiar si la amatori. Conform somatiei primite din partea clubului din Torino va fi nevoita sa-si schimbe denumirea. Te intreb doar asa: dupa parerea ta, daca la anul Juventus Colentina se va numi altfel, asta ar insemna ca cei 100 de ani de existenta sa-i fie stersi cu buretele? Si palmaresul acestei echipe (ala care e) sa fie pierdut in neant???
Totuși ... Nu-i OK... Juventus Torino poate să-i amenințe doar pentru copierea grețoasă a siglei . Numele ... Rapid e și la Viena , și nu se supără nimeni . Dinamo e aproape peste tot , la foștii comuniști . Și nu se supără nimeni . Bine , e și greu să te superi pe neajutorații dinamoviști ... ( de peste tot ...) Pe ovine se pot supăra FC Sao Bernardao , liga 5 braziliană , că și ei sunt fcsb , mai de mult . Dar nu-și pun mintea cu proștii , și-n jungla braziliană s-a auzit de prostia lui Gheorghe ...
Cata prosteala si pe italieni! Le era frica sa nu-i confundelumea cu Juventus Bucuresti? Sau pe romani cu Juventus Torino? Asa nicio echipa n-ar trebui sa se mai numeasca Arsenal, Rapid, Dinamo, Sakhtar, Vojevodina, Borussia, Ajax, Inter, etc. Pentru ca din ce stiu eu, sunt multe echipe care au numele amintite mai sus. Torinezii n-au inventat numele Juventus dar probabil ca l-au inregistrat ca fiind marca lor si atunci totul se schimba.
Iar ai inceput cu manele in ritm de hip-hop ??
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.