FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CRAIOVA

Univ. Craiova a bătut cu 9-1 într-o partidă amicală desfăşurată în Austria

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 iulie 2009 00:00

Formaţia Universitatea Craiova a învins vineri gruparea austriacă din liga a 4-a, Zell am See, scor 9-1, într-un meci amical disputat la Kaprun, transmite NewsIn.

Golurile au fost marcate de Mihai Costea 3, Dina 2, Prepeliţă, Gogoşoiu, Fl. Costea şi Ologu.

În prima repriză Nicolae Ungureanu şi Daniel Mogoşanu i-au folosit pe: Lung - Dănănae, Stoica, Barbu, Şoavă - Prepeliţă, Dilevski, Nicolae, M. Costea - Dina, Gogoşoiu. În repriza a doua au intrat: Merlier - Bărboianu, Popescu, Stoica, Rose - Firţulescu, Wobay, Ologu, Roman (Bran) - F. Costea, Badea.

Universitatea va juca duminică într-un triunghiular cu Lech Poznan şi Ceske Budejovice.