FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CRAIOVA – FCSB 0-1

Basarab Panduru, despre momentul care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB: „Nu știu ce a fost în capul lui”

Articol de GSP - Publicat luni, 09 mai 2022 07:42 / Actualizat luni, 09 mai 2022 07:56

Basarab Panduru a analizat victoria la limită obținută de FCSB, 1-0 cu CS Universitatea Craiova.

Fostul colaborator al lui Laurențiu Reghecampf a comentat decizia lui Toni Petrea, antrenorul de la FCSB, de a miza în finalul meciului pe Ivan Mamut, care după doar un minut a marcat primul său gol pentru formația roș-albastră.

Se încinge lupta la titlu după Craiova – FCSB » CFR poate deveni campioană etapa viitoare, chiar dacă nu bate!
Universitatea Craiova – FCSB 0-1

Concluziile lui Basarab Panduru după Universitatea Craiova – FCSB

„Dacă Petrea spune aşa (n.r- despre introducerea lui Mamut), atunci asta e. Dar nu ai cum să bagi un jucător care 16 luni nu dă niciun gol şi să speri că dă gol.

Înainte nu ştiai dacă joacă, multă vreme nu a fost în lot, ultimele meciuri nu apare deloc. Nu știu ce o fi fost în capul lui de l-ai băgat acum, dar uite că a dat gol.  Nu doar că nu dă niciun gol, dar tu nici nu îl bagi ultimele meciuri. Nici în ăla în care conduci 4-0.

Ai băgat un jucător care nu dă niciun gol ca să ce? Ca să mai aibă un meci în care nu dă gol. Bagi la cel mai important meci un jucător care nu dă gol şi zici că poate o să marcheze?”, a spus Panduru la Orange Sport.

Era 0-0 și trebuia să câștigăm. Ce să fac? Să bag un fundaș? Aveam doi atacanți pe margine și am încercat să forțez pe acest final de meci. Mai erau 10 minute din joc, Ianis a jucat o repriză și ceva. Nu cred că e o problemă că l-am scos.
- Toni Petrea, despre introducerea lui Mamut

VIDEO Toni Petrea, conferință de presă la finalul partidei dintre CSU Craiova și FCSB: „Chiar cred că am meritat golul”

Sorin Cârțu, un monument de dezamăgire după eșecul cu FCSB: „Îmi găsesc greu cuvintele. A fost strict vorba de ghinion”