Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Atletico Madrid i-a luat fața Barcelonei și transferă fotbalistul din naționala Spaniei
0
Englezii și-au cumpărat masă de biliard de la o bunică: „Era moștenire de familie, dar luăm bilete cu banii ăia!”
0
Pierdere grea pentru nemți! Schlotterbeck, Mondial încheiat
0
Edward Iordănescu îi pune în așteptare pe greci!
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Contradicțiile din programul de guvernare al Cabinetului Veștea. Economist: ...
Libertatea
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
George Simion, ultimatum pentru Adrian Veștea: „Te așteptăm până la 20.00 ...
Libertatea
AM REVENIT LA VECHILE OBICEIURI..VA URMARESC SI MA AMUZ..***..*** .. *** :)
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conform articolului scris de voi echipa care a fost desemnată campioană în Belgia (în exemplul folosit ) a fost cea care nu a beneficiat de rotunjirea cu 0,5 puncte. În cazul nostru și FCSB și VIITORUL au beneficiat de rotunjiri cu 0,5 puncte. Deci articol irelevant.
EU cred ca echipa lui Hagi e campioana si merita acest titlu,ma surprinde pozitia negativa a lui Becali ca vrea acest titlu,oare el calca in picioare toate regulile ca sa castige numai el milioanele participand la Liga Campionilor,facand declarati in presa ca va distruge echipele adversare care il deranjeaza,cum poate FRF sa accepte asemenea declarati murdare...iata din ce cauza a ajuns fotbalul romanesc ...ma uit la liga 1 si vad echipe comunale care nu are ce cauta in acest campionat modest de fotbal,echipe de traditie au disparut din cauza lipsei financiare si coruptiei ca Rapid,Petrolul,FC Arges UTA U Cluj Progresul,Sportul Studentesc ...etc Videl veteran fan 1958 Suedia
EU cred ca echipa lui Hagi e campioana si merita acest titlu,ma surprinde pozitia negativa a lui Becali ca vrea acest titlu,oare el calca in picioare toate regulile ca sa castige numai el milioanele participand la Liga Campionilor,facand declarati in presa ca va distruge echipele adversare care il deranjeaza,cum poate FRF sa accepte asemenea declarati murdare...iata din ce cauza a ajuns fotbalul romanesc ...ma uit la liga 1 si vad echipe comunale care nu are ce cauta in acest campionat modest de fotbal,echipe de traditie au disparut din cauza lipsei financiare si coruptiei ca Rapid,Petrolul,FC Arges UTA U Cluj Progresul,Sportul Studentesc ...etc Videl veteran fan 1958 Suedia
Becali are dreptate, dar socoteşte prost. Steaua a câştigat 6 puncte cu Viitorul în prima fază, dar conform regulilor competiţiei acestea SE ÎNJUMĂTĂŢESC. Deci intră în play-off cu trei, iar în final e egalitate: 4-4 puncte. Tot conform regulilor competiţiei, golaverajul din prima fază se anulează, deci se vede că Viitorul este în avantaj, luându-se în calcul toate meciurile directe (cum a zis Becalli).
Acum sa termine viitorul si fcsb la egalitate de puncte, cu victorii. dupa aia o sa se gaseasca o campioana...
Articolului 29 punctul "d" iată ce se spune: ... 3. Echipele calificate în play-off și play-out vor începe faza a II-a a competiției cu jumătate din punctele obținute în sezonul regular (sistemul belgian). În situația în care în sezonul regular s-a obținut un număr impar de puncte, numărul de puncte rezultat după împărțirea la 2 va fi rotunjit cu 0,5 (exemplu: în situația în care o echipă va obține în sezonul regular un număr de 31 de puncte, ea va începe faza a II-a cu 16 puncte). În situația în care la finalul play-off-ului sau play-out-ului două sau mai multe echipe se află la egalitate de puncte, departajarea se face în primul rând ținându-se cont dacă a fost sau nu aplicată rotunjirea cu 0,5. În caz de egalitate după aplicarea acestui criteriu, departajarea se va face conform art. 27. Regulamentul e foarte clar.
Se va tine cont si de culoarea echipamentului. Si sa nu uitam ca totul este in functie de presiunea atmosferica inmultita cu temperatura terenului la ora de inceput a meciului totul supra 3,14x2 (***).
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
ba da, eu, cota 148 la pariuri, am pus 2 lei
teoria conspiratiei ne mai lipsea. Dar bubulii, ce vor bubulii?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.