Alte știri din fotbal
Pleacă Andrei Nicolescu? Președintele lui Dinamo a răspuns: „Decizia este a acționarilor”
1
Transferul încercat de Rapid nu îl încântă deloc: „Să nu fie cum a fost Koljic”
0
Ionel Ganea, atac la adresa lui Ciprian Marica: „Un om fără caracter! Vreau și eu să-i transmit un mesaj”
8
Premierul desemnat Eugen Tomac are o propunere neașteptată pentru sportul românesc: „Cupă comună cu această țară!”
3
Știri din fotbal internațional
Istvan Kovacs se va îmbogăți după participarea la Cupa Mondială
0
Dan Șucu a făcut o investiție la 300 de kilometri de unul dintre cele mai riscante locuri de pe planetă!
0
Didier Deschamps răsuflă ușurat: starul Franței este complet refăcut pentru Mondial
0
Scrisoarea emoționantă a văduvei lui Diogo Jota către Andy Robertson: „Vei duce visul lui cu tine la Campionatul Mondial”
1
Lifestyle
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Realizatoarea TV nu s-a mai abținut » Mesaj public pentru Guardiola: „Te iubesc, Pep!”
1
Romina Gingașu, soția boss-ului Ferrari, gest fără precedent pentru familia afectată de drona căzută în Galați!
23
Trump îl avertizează pe Netanyahu că Israelul riscă să piardă sprijinul SUA ...
Libertatea
Cazul elevei din Cluj care ar fi fost drogată la banchet: testele ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Culisele celui mai costisitor caz de malpraxis din România: Medicul Natalia ...
Libertatea
In alte campionate unde se joaca acest sistem play-off...cum se procedeaza?
pagina dedicata romaniei de pe site-ul UEFA.COM este intretinuta de un Bucurestean Stelist
Saracul Hagi, chiar imi pare rau de el. O sa repete "experimentul Geoana"....Stiti voi la ce ma refer..... te culci "campeon" si te trezesti pe locul 2... Chiar imi pare rau de el, merita sa fie campion. Dar nu pe smecherii juridice...
Daca se pornea de la zero Steaua era campioana cu 20 pct (6 victorii,2 egaluri) urmata de Viitorul cu 18 pct (5 victorii, 3 egaluri), cum s-au luat in considerare si rezultatele din sezonul regular atunci si meciurile directe din sezonul regular se iau in considerare in cazul departajarii.
"UEFA probabil nu cunoaște exact regulamentul pe care se bazează LPF atunci când declară Viitorul campioana României." GRESIT! UEFA interpreteaza corect regulamentul si nu vrea sa se faca de bacanie, ca LPF-ul de la noi!
Da, sunt sigur ca e "o greseala"...
Păi, clasamentul este corect. Steaua are cea mai buna linie de clasament. Viitorul nu a fost declarată campioana după clasament. Cei de la Viitorul au fost declarați campioni după regulament (interpretarea LPF).
UEFA a stabilit campioana in functie de regulament unde se spune ca se iau in considerare meciurile dirrct din campionat in care Steaua are 7 pct fata de Viitorul doar 4 pct.
Si ti se pare tie ca avem un fotbal dezvoltat?
Play-off si play-out este o gaselnita care isi arata limitele si neajunsurile. Parerea mea este ca trebuie sa revenim cat mai curand la un campionat clasic, ca in toate tarile cu fotbal dezvoltat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.