FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAŞI - U CRAIOVA, AZI, ORA 19:00, LIVEVIDEO PE GSPTV ŞI FAZE VIDEO ÎN TIMP REAL PE GSP.RO

Poli Iaşi - Craiova 1-0, prima victorie a ieşenilor în mandatul lui Bergodi

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 februarie 2009 00:00

Poli Iaşi s-a impus în primul meci al returului, 1-0, cu Universitatea Craiova. Singurul gol al partidei a fost marcat de Cristi Bratu, în minutul 56. Ieşenii au evoluat în mare parte din meci cu un om în plus, după ce Josh Mitchell a fost eliminat din cauza cumului de cartonaşe galbene.

Prima repriză a fost dominată de craioveni, care au trimis o dată şi în stîlpul porţii lui Brăneţ, prin Costea. Şi Dorel Stoica a trimis o dată în bară, după o centrare excelentă a lui Gîngioveanu.

Craiova a ratat mai multe ocazii pe final, dar scorul a rămas acelaşi, ieşenii obţinînd prima victorie în mandatul lui Cristiano Bergodi!