FOTBAL  »  Superliga  »  ETAPA A 15-A

Urmăriţi aici cele mai importante faze VIDEO din Oţelul - Astra, de la ora 14:00!

Articol de GSP - Publicat marti, 01 decembrie 2009 00:00

Oţelul s-a impus în faţa Astrei la capătul unui meci spectaculos, în care s-au marcat 5 goluri. După ce în prima repriză Ibeh a deschis scorul la capătul unei faze desprinsă din curtea şcolii (19), cea de-a doua parte a meciului a fost de-a dreptul spectaculoasă, în special pe final.

Mai întîi Liviu Ganea a adus egalarea cu largul concurs al portarului Baotici (76), după care Dorinel Munteanu a mutat inspirat şi l-a introdus pe teren pe Pena, cel care şi-a adus din nou echipa în avantaj (81). Takayuky a scris din nou semnul egal pe tabelă în urma unui corner (84), dar Iorga a dinamitat stadionul cu o reuşită  superbă (90+1) în prelungirile partidei, care i-a adus Oţelului toate cele 3 puncte.