FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FCU CRAIOVA

FOTO Valentin Crețu, „ROȘU” în duelul cu FCU Craiova! Oltenii au marcat imediat

Valentin Crețu (38 de ani) a fost eliminat în minutul 57 al meciului FCSB - FCU Craiova, la scorul de 2-0, pentru o intrare cu talpa pe tibia lui Yassine Bahassa (31 de ani). +6   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 12 noiembrie 2023 22:29 / Actualizat luni, 13 noiembrie 2023 09:28

FCSB a controlat cu autoritate disputa cu FCU Craiova. Fanii gazdelor au început să aibă emoții în minutul 57, odată cu eliminarea lui Valentin Crețu.

Ce nu s-a văzut la TV la FCSB - FCU Craiova: „Dă pe GSP!” + cine a recunoscut că este fanul lui FCU
FCSB- FCU Craiova

Titularizat astăzi în locul lui Alexandru Pantea, suspendat, fundașul dreapta a ajuns târziu la o minge, în preajma băncilor de rezervă.

FOTO. Valentin Crețu, eliminat în FCSB - FCU Craiova

+2 FOTO

Crețu a ridicat piciorul și s-a oprit cu talpa pe tibia lui Yassine Bahassa. Valentin mai avea un cartonaș galben, din prima repriză, dar „centralul” Adrian Cojocaru i-a arătat, justificat, direct „roșul”.

Elias Charalambous și Mihai Pintilii au fost nevoiți să improvizeze pentru a acoperi locul lăsat liber în defensivă. L-au introdus pe Ovidiu Popescu în postul de fundaș dreapta, sacrificându-l pe Florinel Coman.

La prima acțiune de după înlocuire, Vladislav Blănuță, atacantul naturalizat și pe care Daniel Pancu îl va convoca la naționala U21,  a redus din diferență.

VIDEO CU FAZA. Florinel Coman, gol spectaculos din lovitură liberă în FCSB - FCU Craiova

5 idei după derby-ul Universitatea Craiova - Dinamo » Cum a fost surprins Burcă și scandarea ironică a suporterilor olteni

VIDEO S-a molipsit de la Papură?! A bătut-o pe Dinamo și a făcut o afirmație stranie după meci: „Sincer...”

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”