FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - BRĂNEŞTI, AZI, ORA 14:00, GSP TV ŞI LIVETEXT GSP.RO

Vezi AICI cele mai importante fazeVIDEO de la Oţelul - Brăneşti 1-1 (M. Pena '90+1 / R. Avram'36)

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 noiembrie 2010 00:00

În direct pe GSP TV şi liveTEXT pe GSP.RO Oţelul Galaţi  şi Victoria Brăneşti. au remizat, 1-1. Liderul Ligii 1 a fost condus din minutul 36 pînă în primul minut de prelungiri, cînd gălăţenii au egalat. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 36, prin Răzvan Avram. Pentru tînărul de 24 de ani a fost prima reuşită în Liga 1, la a 8-a prezenţă pe prima scenă a campionatului românesc. Avram are doar 4 meciuri ca titular la Brăneşti. Gălăţenii au egalat în prelungirile partidei, prin Marius Pena (90+1).

VIDEO - Oţelul Galaţi a reuşit să obţină un punct în minutul 90+1, prin golul lui Marius Pena. Fotbalistul gălăţean a marcat cu un şut de la 20 de metri, mingea fiind deviată de Sergiu Bar

VIDEO - În minutul 75, Gabi Paraschiv a cerut lovitură de la 11 metri loa contactul cu Marincău. Căderea gălîţeanului nu l-a impresionat pe arbitrul Marius Avram, care l-a sancţionat pe mijlocaş cu cartonaş galben pentru simulare

VIDEO - Ocazille gălăţenilor se înmulţesc la poarta lui Stoicescu. Laurenţiu Iorga are cea mai mare şansă a reprizei secunde în minutul 67, şutul său de la şase metri lovind bara

VIDEO -Gabi Paraschiv trece pe lîngî golul egalizator în minutul 65, dar Marincău intervine salvator şi îi "suflă" mingea gălăţeanului

VIDEO - Oţelul are şansa de a egala în minutul 50, dar Silviu Ilie nu reuşeşte să îl învingă pe Stoicescu dintr-o poziţie excelentă

Răzvan Avram a debutat în etapa a 7-a, în meciul în care Victoria Brăneşti a scos primul punct în deplasare, la Sportul Studenţesc, scor 2-2, cînd a intrat în locul lui V. Simion, în minutul 78.

VIDEO - Brăneştiul deschide scorul la Galaţi! Răzvan Avram profită de o eroare a lui Sălăgeanu şi îl învinge Grahovac din apropiere

VIDEO - Oaspeţii au cea mai mare ocazie a partidei în minutul 31. Dorinel Popa trage de la 20 de metri, dar Grahovac este salvat de transversală

VIDEO - Prima ocazie a partidei apare abia în minutul 24, atunci cînd şutul lui Viglianti de la marginea careului este respins de portarul Stoicescu

CLICK AICI pentru a urmări desfăşurarea liveTEXT a partidei!

ECHIPELE DE START:

OŢELUL GALAŢI: Grahovac - Rîpă, Perendja, Sg. Costin, Sălăgeanu - Giurgiu, I. Neagu - Antal, Viglianti, S. Ilie - G. Paraschiv
Rezerve: Brăneţ, Cojoc, Sîrghi, Iorga, Ochiroşii, M. Pena, Borbely

VICTORIA BRĂNEŞTI: Stoicescu - Maghici, A. Iacob, Sg. Bar, Marincău, Ed. Nicola - Olariu, R. Avram, D. Popa, Nicoară - B. Oprea
Rezerve: Bordeanu, Isac, Străuţ, Ispir, Novac, Buhuş, C. Coman