FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CSU CRAIOVA 0-0

VIDEO CFR Cluj a smuls un punct împotriva Craiovei » Ardelenii au jucat trei sferturi din meci cu un om în minus

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 septembrie 2016 16:56

CFR Cluj și CSU Craiova au terminat la egalitate meciul din etapa a 7-a din Liga 1, scor 0-0, însă ardelenii au jucat trei sferturi din meci cu un om în minus.

CFR CLUJ - CSU CRAIOVA 0-0  VIDEO  / TEXT
Cartonaș roșu: Mureșan 24 (al doilea galben)

Prima ocazie a jocului a aparținut ardelenilor, însă Ruiz n-a reluat precis spre poarta lui Calancea. Oltenii au reacționat imediat și Madson a executat periculos o lovitură liberă, dar mingea a trecut puțin pe lângă parta lui Mincă.

În minutul 24, Mureșan a văzut al doilea cartonaș galben pentru un fault dur făcut în apropierea centrului terenului.

Înainte de pauză, Gheorghe Mulțescu a decis să-l schimbe pe Kelic, fiind nemulțumit de randamentul lui, și l-a introdus pe Zlatinski.

În partea a doua, Madson a mai încercat o dată poarta cu un călcâi spectaculos din careul de 6 metri, însă balonul a fost respins la timp de Camora.

CFR Cluj a mai strâns un punct și chiar dacă a pornit sezonul cu -6 puncte, acum a ajuns la plus 4, ocupând locul 12. De partea cealaltă, CSU e pe 12, cu 13 puncte.

Echipele de start:

CFR Cluj: Mincă - Lopes, Larie, A. Mureșan, Camora - Gomelt, Nascimento - L. Rus, Ruiz, Păun - Bud
Rezerve: T. Marc, Peteleu, Horj, Neagu, Nouvier, Veres, Sorsa

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Acka, Kelic, Vătăjelu - Madson, Popov - A. Manea, Bancu, Măzărache - Rocha
Rezerve: Popescu, Mateiu, Dumitraș, Petre, Vagenin, Zlatinski, Do Rosario

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”