FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - DINAMO

VIDEO CFR Cluj - Dinamo 1-1 » "Cîinii" iernează pe podium, la 5 puncte de liderul Astra

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 decembrie 2015 17:07

CFR Cluj și Dinamo au remizat, scor 1-1. Meciul a fost unul spectaculos, chiar dacă ambele goluri au venit în primele 20 de minute.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Jakolis a deschis scorul în minutul 10, iar peste 10 minute Palici a stabilit scorul final, 1-1, cînd a profitat de o gafă a lui Larie.

Clujenii au controlat jocul, au avut mai multe ocazii, însă n-a reușit să desfacă apărarea bine organizată a oaspeților.

Dinamo urcă pe locul 2, cu 41 de puncte, însă ar putea fi depășită de Viitorul și îi dă șansa Stelei să se apropie la doar un singur punct.

CFR Cluj are 24 de puncte și așteaptă decizia de la TAS să știe dacă ajunge la 30 și mai speră la play-off.

Echipele de start:

CFR Cluj: Mincă - Coelho, Larie, A. Mureșan, Camora - Gomelt, Petrucci - Jakolis, N. Roșu, Nouvier - C. Lopez

Rezerve: Vîtcă - Al. Păun, Nascimento, L. Goian, Beleck, T. Lopes, Vitor Bruno

FC Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Fai, Puljic, Mevlja, St. Filip - Anton, Nedelcearu - Gavrilă, D. Rotariu, Palic - Essombe

Rezerve: I. Popescu - I. Șerban, V. Costache, Tîrcoveanu, Gnohere, A. Marc, Corbu

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga