FOTBAL  »  Superliga  »  BARAJ

VIDEO Cu un pas în finala pentru Liga 1! Dunărea Călărași a învins-o pe UTA, scor 3-1 și e favorită pentru câștigarea "dublei"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 iunie 2016 17:51

Dunărea Călărași a câștigat partida tur din semifinalele barajului de promovare în Liga 1 cu UTA, scor 3-1.

Formația lui Adrian Mihalcea a controlat fără probleme jocul. A deschis scorul în minutul 4, prin Valentin Alexandru. A mai avut câteva ocazii uriașe, plus două bare.

Click aici pentru VIDEO!

Strătilă a egalat pentru UTA în minutul 42, însă la pauză avea să fie 2-1 după o nouă reușită a lui Valentin Alexandru. Kanda a stabilit scorul final în minutul 80, cu o execuție frumoasă.

Returul de la Arad care este programat sâmbătă, 4 iunie, va începe tot de la ora 18:00.

Câștigătoarea dintre cele două o va întâlni pe FC Voluntari, tot în dublă manșă. Partidele au fost programate pe 8 și 12 iunie, însă încă nu se știe ora.