FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - RAPID 0-1

VIDEO » Gecov, din nou decisiv! Rapidul mai face un pas către salvarea de la retrogradare după victoria cu Gaz Metan, 1-0

Articol de GSP - Publicat luni, 09 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 09 martie 2015 22:25

Rapidul a cîştigat meciul de pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaş cu scorul de 1-0, după golul reuşit în prima repriză de Gecov.

Vezi desfăşurarea liveTEXT a meciului

Vezi VIDEO cu golul lui Gecov

Giuleştenii au marcat singurul gol al meciului în minutul 19, cînd Gecov a profitat de o respingere în faţă a lui Pleşca şi a înscris din mijlocul careului.

Partea a doua l-a avut în prim plan pe Benson, care a driblat frumos în minutul 59, dar şutul trimis de acesta s-a dus mult pe lîngă poartă, deşi avea o bună oportunitate de a marca.

După acest joc, Rapidul a urcat pe locul 15, cu 18 puncte, şi e la trei lungimi în spatele primei poziţii care asigură rămînerea în prima ligă. Medieşenii au rămas pe locul 14 şi au cu un punct mai mult decît giuleştenii.

Rapid: Buchta - Săpunaru, Borda, Cmovs, J. Oriol - Garray, Gecov - Meulens (E. Oriol 46), Pancu (Cerlincă 71), Coimbra (Al. Dan 84) - Benson
Rezerve: Drăghia, Sapina, N. Vasile, Martin

Gaz Metan: Pleşca - Zaharia, Muth, Velzaquez, Szilagyi - Tahar, Cristea - C. Petre (Vitinho 57), Figliomeni (Munteanu 73), Llullaku (Curtean 57) - Roman
Rezerve: Greab, Creţu, Abrudan, Elton De Oliveira.

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia