Comentarii (398)
992770364108960
Stan Gheorghe  •  13 August 2015, 21:21

Ceva nu e in regula !Miroase a casa de pariuri,si mai rau ,au fost toti trei arbitri cazuti la in voiala cu gazdele!Unde sa mai intilnit asa ceva in fotbal!3goluri anulate!Ceva e putred in fotbalul si arbitrajul din tara!

geomantea
geomantea  •  13 August 2015, 20:40
Postat de stelistu.batran pe 13 August 2015, 14:07

Vrajeala asta cu arbitraje la comanda. Astra a scos pe West Ham, e clar mai buna ca FCSB in momentul de fata si Gi-gibonul are ce-a semanat! Oricum in lupta asta surda din Liga 1 valoarea e o notiune abstracta. Se va vedea DACA ajunge vreo echipa in grupele EL si daca odata ajunsa face ceva. Parerea mea e ca e furtuna intr-un pahar cu lamentari despre arbitraje si d-astea. E clar FCSB e in dezagregare continua dupa vanzari de jucatori si formule de echipa in schimbare permanenta. Ca sa nu mai zic, de antrenori, ca radoi e o catastrofa.

În sezonul 2005-2006, Tudor a fost decisiv pentru Steaua în derby-ul cu Dinamo, terminat 2-2. În minutul 24, la scorul de 2-0 pentru Steaua, nu l-a eliminat pe Bănel Nicoliţă după un fault întîrziat asupra lui Mărgăritescu. Cu şase minute mai devreme Nicoliţă primise un "galben" În sezonul 2007-2008, Steaua a învins pe CFR Cluj, 3-1, dar Tudor le-a refuzat clujenilor două penalty-uri clare. În minutul 58 nu a acordat penalty pentru CFR Cluj după ce Zapata l-a faultat pe Semedo. În minutul 78 nu a acordat pentalty pentru CFR Cluj după ce Ovidiu Petre l-a faultat pe la spate pe Culio.

gigi_becali_4
gigi_becali_4  •  13 August 2015, 20:38

O rusine de arbitraj. Daca era doar 1 gol anulat mai credeam ca e o simplă eroare de arbitraj. Cand anulezi 3 goluri valabile PLUS cel putin un cartonaș roșu nu il dai la palma aplicata de Budescu lui Cojocaru e clar furt calificat.

geomantea
geomantea  •  13 August 2015, 20:37

***

602922629850575
Ciubotaru Marcel  •  13 August 2015, 20:37

Am facut(scris) un comentariu dar cum pot sa-l vad?

geomantea
geomantea  •  13 August 2015, 20:36

Tot un baiat din China spune,intr-o scrisoare adresata d-lui Argaseala: Iulian Dima, arbitrul din ”familie” care a ajutat Steaua !! Nu este primul caz în care deciziile controversate dintr-un meci în care joacă Steaua sunt luate de arbitri apropiaţi clubului. Dacă în acest caz Marinescu a dezavantajat clar echipa, a existat un moment în care steliştii s-au bucurat de maniera de arbitraj. În iarna lui 2013, Steaua termina la egalitate, 1-1, un meci disputat în deplasare la Oţelul Galaţi, partidă care era condusă de Iulian Dima, cel despre care ulterior ProSport dezvăluia că este rudă cu Marius ”Mache” Ianuli. Atunci, Iulian Dima a comis o serie lungă de greşeli pro-Steaua: nu a acordat cel puţin un penalty pentru gălăţeni, l-a iertat de eliminare pe Pintilii în minutul 24 şi a inventat o lovitură liberă la faza din care Steaua deschidea scorul.

geomantea

Pentru stelisti, luati de aici: Un moldovean stabilit pe Marte, spune: În ultimii ani, centralul bucureştean a comis tot mai multe gafe care au ajutat Steaua în momentele grele. Sâmbătă seară, la Botoşani, el a comis-o, din nou, într-un moment în care campioana era în corzi. Apoi, la final, a avut un schimb de replici de necrezut cu antrenorul moldovenilor. Un bunic din Coreea de sud deapana amintiri din anul 2014, de pe vremea lui herr Reghecampf :Steaua este cea mai avantajată echipă din Liga 1 în acest sezon, chiar şi în meciul de sâmbătă seara, cu Corona Braşov, fiind ajutată cu un penalty, susţine gsp.ro. De asemenea, Steaua a fost avantajată şi în deplasarea cu FC Braşov de săptămâna trecută, când Gardoş a faultat în atac la golul secund. De data asta, marturia unui japonez: Cu Tudor, Steaua mereu joacă în 12 » Şapte meciuri în care centralul i-a ajutat pe roş-albaştri În partida FC Botoşani - Steaua, 0-1, arbitrul Alexandru Tudor a avut un rol decisiv, refuzînd un penalty clar botoşănenilor. În sezonul 2005-2006, Tudor a fost decisiv pentru Steaua în derby-ul cu Dinamo, terminat 2-2. În minutul 24, la scorul de 2-0 pentru Steaua, nu l-a eliminat pe Bănel Nicoliţă după un fault întîrziat asupra lui Mărgăritescu. Cu şase minute mai devreme Nicoliţă primise un "galben" Ba chinezii astia sunt destepti! În sezonul 2007-2008, Steaua a învins pe CFR Cluj, 3-1, dar Tudor le-a refuzat clujenilor două penalty-uri clare. În minutul 58 nu a acordat penalty

gigi_becali_4  •  13 August 2015, 20:35

1745flo
1745flo  •  13 August 2015, 19:53

Va da vreo televiziune meciul asta in reluare?;)

444001919101397
Florean Andrei  •  13 August 2015, 19:33

Această echipă de arbitri trebuie scoasă din arbitraj ! Argăseală, dacă nu eşti în stare,pleacă de la Steaua !