FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CONCORDIA CHIAJNA 0-3

VIDEO Surpriză în Moldova » FC Botoșani umilită acasă de fostele vedete ale Europei transferate la Chiajna, scor 0-3!

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 martie 2016 16:39

Concordia Chiajna a învins în deplasare pe FC Botoșani, scor 3-0, după o dublă reușită de Milevski și un gol al lui Obodo.

Vezi meciul liveTEXT

FC BOTOȘANI - CHIAJNA 0-3
Au marcat:
Milevski 8, 70 p., Obodo 88

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Ucraineanul a deschis scorul în minutul 8, printr-o lovitură de cap copiată parcă din meciul cu Dinamo. Atacantul ilfovenilor a realizat dubla în minutul 70, când a executat perfect un penalty.
Scorul final a fost stabilit de Obodo cu două minute înainte de final, când a trimis un lob superb peste portarul moldovenilor.

Concordia Chiajna a urcat pe locul 5, cu 16 puncte, în timp ce FC Botoșani e pe 4, la o lungime în față.

O singură echipă a câştigat pe terenul moldovenilor în stagiunea 2015/2016 la 3 goluri diferenţă, Legia Varşovia, pe 23 iulie 2015, în Europa League.

Echipele de start:

FC Botoșani: Pleșca - Patache, Ngadeu, A. Miron, Mușat - Vașvari, Cucu - Martinus, Cabrera, Carralero - Hadnagy
Rezerve: Iliev, Roman, Ivanovici, Bordeianu, Popovici, Fulop, Ichim

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tincu, Odibe, Mamele, Bucurică - Giurgiu, Obodo, Pena, Purece - Milevski
Rezerve: Matache, Bărboianu, Cristescu, Garcia, Roșu, Adrian Cristea, Purece