FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - U CRAIOVA 1-0

VIDEO Victorie norocoasă pentru CFR Cluj cu U Craiova! Oltenii au ratat un penalty în prelungiri

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 mai 2018 22:45

CFR Cluj a câștigat dramatic meciul cu CS U Craiova de pe teren propriu, scor 1-0. Ardelenii au terminat meciul în 10 oameni după ce Boli a fost eliminat, iar Craiova a ratat un penalty în minutul 93.

• CFR redevine liderul Ligii 1 cel puțin până la meciul Iași - FCSB, la un punct în fața roș-albaștrilor, cu două etape rămase de jucat.

Fără să aibă vreun joc strălucit, CFR a luat toate cele 3 puncte puse în joc, grație reușitei lui Mario Camora. Fundașul stânga al gazdelor a reluat, în minutul 75, din voelu, mingea a fost deviată ușor de un adversar și a ajuns în plasă, la colțul lung.

În minutul 82, Kevin Boli a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Apostol Popov, iar în ultimul minut de prelungire Marius Avram a dictat penalty după un fault al lui Djokovici la Gustavo.

Același Gustavo a executat, dar Arlauskis a reușit să respingă și o urcă pe CFR Cluj pe primul loc, cu un punct peste FCSB.

FINAL CFR CLUJ - CRAIOVA 1-0 (Camora 75)
*Kevin Boli este eliminat în minutul 82
*Gustavo a ratat un penalty în minutul 93

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Djokovici, Hoban, Culio - C. Deac, Țucudean, Mailtan
Rezerve: Vâtcă, A. Păun, Omrani, Al. Ioniță II, S. Luchin, A. Mureșan, V. Costache

U. Craiova: L. Popescu - Screciu, Kelici, T. Ferreira - Dimitrov, Zlatinski, Mateiu, Bancu - Băluță, Andre Santos, Mitriță

cfr

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”