FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FC VOLUNTARI 2-1

VIDEO Viitorul, victorie în ultimul minut după un meci extrem de tensionat cu FC Voluntari

Articol de GSP - Publicat luni, 31 octombrie 2016 17:31

Viitorul s-a impus pe teren propriu contra formației FC Voluntari, scor 2-1, în prima etapă din returul sezonului regulat al Ligii 1.

liveTEXT/VIDEO »  Viitorul - FC Voluntari 2-1
Au marcat:
R. Marin '77 (pen), Boli '90+5/Cernat '7 (pen)
*Balaur și Maftei au fost eliminați

FC Voluntari a deschis scorul din penalty, după doar 7 minute de joc, după ce Boli l-a faultat în careu pe Ivanovici, iar Cernat a transformat fără emoții.

Ilfovenii au rămas în 10 oameni cu aproximativ jumătate de oră înainte de final, când Balaur a văzut al doilea galben, iar Răzvan Marin a restabilit egalitatea, tot din penalty, în urma unei faze la care și căpitanul lui FC Voluntari, Vasile Maftei, a fost eliminat.

Viitorul a obținut victoria în ultimul minut de prelungire, când Răzvan Marin a trimis o centrare în careu, iar Boli a marcat cu o lovitură de cap.

Echipele de start:

FC Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Țîru, Brandan, Boli - Nedelcu - Marin, Lopez - Chițu, Iancu, Coman
FC Voluntari: Balauru - Coman, Balaur, Maftei, Acsinte - Căpățână, Lazăr, Marinescu - Cernat - Bălan, Ivanovici

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului