FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CFR CLUJ 0-1

VIITORUL - CFR CLUJ 0-1 // Mihai Stoica a „explodat” la pauză: „Les amis de Dudelange își continuă marșul triumfal spre titlu”

Mihai Stoica e un aprig contestatar al CFR-ului // FOTO: GSP +1   FOTO
Mihai Stoica e un aprig contestatar al CFR-ului // FOTO: GSP

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 martie 2019 21:48

Mihai Stoica, directorul sportiv al FCSB-ului, a reacționat pe rețelele de socializare în timpul meciului dintre Viitorul și CFR Cluj, încheiat 0-1. Oficialul steliștilor a ironizat campioana en-titre, după faza controversată în urma căreia dobrogenii au solicitat un penalty în prima repriză a partidei.

„Și uite așa, scăpați până la pauză de o eliminare (Omrani) și de un penalty (la Drăguș), Les Amis de Dudelange (n.r - prietenii lui Dudelange, echipa care a eliminat CFR din play-off-ul Europa League) își continuă marșul triumfal spre un nou titlu. Sau nu”, a scris MM pe Facebook la pauza meciului de la Ovidiu.

Viitorul a solicitat penalty

A fost o fază la limită, în care intarea puțin întârziată a lui Bordeianu l-a destabilizat pe Drăguș, care și-a pierdut echilibrul în urma impactului și s-a prăbușit la pământ.

Marius Avram a lăsat jocul să continue, spre nemulțumirea publicului constănțean și a jucătorilor lui Hagi, care au protestat la decizia arbitrului bucureștean.

*Captură TV Telekom Sport

Omrani, galben după o intrare la vînă

Francezul a fost avertizat după doar 11 minute din meci, după un fault din spate la Ionuț Vînă. Marius Avram i-a acordat doar galben lui Omrani.

*Captură TV Digi Sport

Vezi și:

VIITORUL - CFR CLUJ // VIDEO Fază controversată în minutul 44: merita Viitorul să primească penalty? Verdict în direct la TV: „Dacă era VAR, se dădea!”

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”