FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FC BOTOȘANI 1-2

Viitorul - FC Botoșani 1-2. Marius Croitoru, descătușat: „Am vrut să plec de pe bancă!”

Marius Croitoru, 40 de ani, antrenorul lui FC Botoșani, a oferit declarații după victoria moldovenilor cu Viitorul, scor 2-1, din etapa #14 a Ligii 1.

Articol de GSP - Publicat marti, 15 decembrie 2020 23:53 / Actualizat miercuri, 16 decembrie 2020 00:22

Croitoru a dezvăluit că s-a gândit să părăsească banca tehnică în momentul în care Kevin Luckassen a marcat pentru Viitorul în minutele de prelungiri.

Viitorul - FC Botoșani 1-2. Marius Croitoru: „Am învățat să suferim în 10 oameni”

„Au fost greşeli individuale pentru care am plătit scump în ultimele runde. Am plătit cu puncte multe. Din punctul meu de vedere, nemeritat suntem pe locul pe care suntem.

M-am gândit să plec de pe bancă după ce am luat gol în minutul 90. Am oroare de aceste patru minute de prelungire. E bine că am învăţat să suferim în zece oameni. Sunt de lăudat şi de apreciat băieții pentru efortul şi munca lor din această seară”, a declarat Croitoru, potrivit Telekom Sport.

3 victoriidin cele 4 obținute până acum de FC Botoșani au fost bifate în deplasare, unde moldovenii au o eficiență remarcabilă la rezultate

Patronul a promis o primă înainte, i-am zis nu, mai întâi să câștigăm, după care îl așteptăm, a promis că va da o primă săptămâna aceasta, una de care să ne bucurăm, mai ales că vin și Sărbătorile, va fi una pe măsura efortului și a frumuseții jocului din seara aceasta
Marius Croitoru, antrenor FC Botoșani

Clasament Liga 1

Citește mai multe știri din Liga 1:

Atacantul din Liga 1 vânat de Gigi Becali și-a anunțat plecarea în iarnă: „Clubul ştie dorinţa mea”

Final de an pentru Eric » Brazilianul s-a operat: „O să revin mai bun”