FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Viitorul-Partizan 0-1 » VIDEO Final cu scandal! Savo Milosevic a scos echipa de pe teren!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 ianuarie 2020 12:42

Viitorul a disputat cel de-al patrulea amical din această iarnă în Antalya, 0-1 împotriva celor de la Partizan Belgrad. Meciul s-a terminat cu echipa sârbă părăsind terenul de joc după un fault mai dur în minutul 88, la care arbitrul nu a dat penalty.

Partida a început bine pentru echipa lui Gică Hagi, iar în minutul 28 constănțenii au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, după ce George Ganea a fost busculat de portarul Nemanja Stevanovic. Penalty-ul a fost slab executat de Alexi Pitu, iar scorul a rămas 0-0.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Nemanja Jovic în minutul 67, după o incursiune în careul Viitorului.

Viitorul a început în urmatoarea formulă: C. Căbuz- D. Grosu, V. Ghiță, G. Buta, R. Boboc- C. Bîrnoi, P. Iacob, A. Ciobanu - G. Ganea, L. Munteanu, A. Pitu

VIDEO » Meciul integral Viitorul - Partizan

Rezultatele înregistrate până acum de Viitorul Constanța:

• Viitorul- Sturm Graz 0-0 (21 ianuarie)

• Viitorul- Olimpik Donetsk 1-2 (17 ianuarie)

• Viitorul- Young Boys Berna 0-1 (14 ianuarie)

EXCLUSIV VIDEO Cosmin Matei: „Capriciile m-au oprit să joc la FCSB, iar Danciu e omul care mi-a deschis ochii!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!