LIGA 1  ·  AMICAL

Viitorul - Young Boys Berna 0-1, VIDEO + FOTO // Echipa lui Hagi a pierdut primul amical din Turcia

Articol de - Publicat marti, 14 ianuarie 2020 15:01

Viitorul Constanța a pierdut primul meci amical din această iarnă, în compania elvețienilor de la Young Boys Berna, scor 0-1.

FINAL » Viitorul - Young Boys Berna 0-1

• A marcat: Assale 42

+11 FOTO

⇒ Fluier final! Young Boys se impune cu 1-0

min. 67: Mare ocazie pentru Viitorul, prin Dussaut! A trimis din unghi la colțul lung. Mingea a fost respinsă greu de goalkeeper în fața porții. Louis Munteanu putea înscrie în poarta goală, însă a fost ușor relaxat, motiv pentru care a și fost certat de Hagi.

⇒ Cojocaru i-a luat locul lui Buzbuchi, iar Louis Munteanu l-a înlocuit pe Zoua

min. 55: Startul reprizei secunde îi aparține Viitorului. Pitu a avut două șuturi bune de la distanță

min. 48: Ocazie mare Viitorul! De Nooijer scapă pe partea stângă, intra în suprafața de pedeapsă, trage la colțul lung, iar mingea lovește bara!

⇒ De asemenea, și românii au schimbat toți jucătorii între cele două reprize, cu excepția lui Zoua, care a fost introdus pe teren chiar în primul act:

Buzbuchi - Dussaut, Mladen, Iacob, De Nooijer - Grosu, Dulca, Achim - Ganea, Zoua, Pitu

⇒ A început actul secund! La pauză, elvețienii au schimbat toată echipa:

Marzino - Lotomba, Geiger, Zesiger, Garcia - Fassnacht, Martins, Petignat, Spielmann - Mambimbi, Nsame

⇒ PAUZĂ

min. 42: GOL Young Boys! Ngamaleu pătrunde prin defensiva lui Hagi, Căbuz respinge din nou șutul acestuia, iar mingea ajunge la Assale, care trimite decisiv la colțul lung.

min. 35: Viitorul a mai echilibrat jocul. Reușește să țină mai mult de minge, dar încă nu găsește drumul spre poarta lui Wolfli

⇒ Zoua i-a luat locul lui Rivaldinho

⇒ Young Boys domină autoritar jocul. Sunt minute bune de când Viitorul nu s-a mai apropiat de poarta adversă. Fundașii lui Hagi rezistă tot mai greu.

⇒ Oficiali ai turcilor de la Goztepe sunt prezenți la meci. De asemenea, la partidă asistă și un scouter al clubului Slovan Bratislava

min. 7: Încă o ocazie mare a elvețienilor! Gaură în centrul defensivei lui Hagi. Hoarau e ajuns din urmă de Steliano Filip, pe care l-a depășit însă ușor apoi, a tras la poartă, dar Țîru s-a repliat și a respins din alunecare.

min. 5: Mare ocazie Young Boys! Roger Assale e servit în fața porții de Sulejmani, iar Căbuz intervine senzațional.