FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - OȚELUL

Voluntari - Oțelul. Andrei Dumiter, atacantul ilfovenilor, a ratat o ocazie uriașă înainte de pauză +4   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 13 aprilie 2024 17:50 / Actualizat sambata, 13 aprilie 2024 18:06

Voluntari - Oțelul. Andrei Dumiter, atacantul ilfovenilor, a ratat o ocazie uriașă înainte de pauză, la scorul 1-0 pentru gazde.

Dumiter a fost lansat cu o minge lungă și a profitat de ieșirea haotică a portarului Eduard Pap. Fostul atacant de la FCSB l-a driblat pe goalkeeper-ul de la Oțelul și părea că va avea de îndeplinit o simplă formalitate, având poarta goală în față.

FOTO. Două gafe în aceeași fază la Voluntari - Oțelul

Ratarea lui Dumiter în Voluntari - Oțelul

Doar că Dumiter și-a făcut mingea prea lung atunci când l-a driblat pe portar, iar Cisse a venit tare din spate și a avut o intervenție incredibilă prin alunecare. Stoperul de la Oțelul a evitat golul și a trimis în corner cu un ultim efort.

Andrei Dumiter deschisese scorul

Oțelul a ținut apărarea sus pe terenul celor de la Voluntari, fundașii încercând să îi lase în ofsaid pe atacanții adverși când aceștia primeau mingi în adâncime.

Așa a venit ocazia uriașă a lui Dumiter, așa a venit și golul. În minutul 20, a primit o pasă lungă, prin care Voluntari a descifrat pressing-ul Oțelului. Zhelev a făcut prea târziu pasul la ofsaid și l-a scăpat pe Dumiter, care a fugit singur spre poartă de la 40 de metri.

L-a învins pe Pap fără emoții, cu un șut la colțul scurt, și a reușit golul cu numărul 7 în acest sezon de Superliga.

Match Quiz CFR Cluj - FCSB

Ești expert în Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe derby-ul CFR Cluj - FCSB și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Elias Charalambous, întrebat despre transferul lui Florinel Coman în Qatar: „Are calități bune și poate juca în orice campionat din lume”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”