FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - CFR CLUJ

FOTO Șir de faze controversate în Voluntari - CFR Cluj: penalty repetat și ratat!

Meciul dintre FC Voluntari și CFR Cluj a început cu o serie de faze controversate, un penalty dictat pentru „feroviari” în minutul 2, transformat inițial de Ciprian Deac, apoi repetat și ratat.

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 aprilie 2022 19:09 / Actualizat duminica, 24 aprilie 2022 19:42

Dan Petrescu a pus presiune pe arbitri în ultimele săptămâni, s-a plâns că formația campioană beneficiază foarte rar de lovituri de la 11 metri. „Centralul” Adrian Cojocaru i-a îndeplinit dorința încă din minutul 2 al disputei de pe arena „Anghel Iordănescu”.

Mihai Stoica, dezvăluire despre relația dintre Dan Petrescu și Arlauskis: „Mi-a spus că nu va apăra niciodată la el, că nu e portar”
FCSB

Șir de faze controversate în Voluntari - CFR Cluj

O acțiune pornită în flancul stâng a dus mingea în careul de 6 metri al Voluntariului, Deac a reluat din plojon, în bară. Mingea a fost recuperată de Debeljuh, iar atacantul clujenilor s-a prăbușit în careu, după un contact ușor, o împingere a lui Ion Gheorghe.

Șir de faze controversate în Voluntari - CFR Cluj: penalty repetat și ratat!

Ciprian Deac a transformat în prima fază penalty-ul rezultat, dar Adrian Cojocaru a decis repetarea lui. Debeljuh a furat startul și a pătruns în careu înaintea execuției.

În momentul repetării, portarul Mihai Popa l-a ghicit pe Ciprian Deac și a ajuns la 3 lovituri de pedeapsă apărate în actuala stagiune, din tot atâtea dictate împotriva lui FC Voluntari.