FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - DINAMO

Zeljko Kopic, după debutul cu înfrângere la „câini”: „De la jucători mă aștept să înțeleagă ce reprezintă Dinamo”

Zeljko Kopic

Articol de - Publicat luni, 04 decembrie 2023 23:17 / Actualizat luni, 04 decembrie 2023 23:40

Sepsi - Dinamo 2-1. Zeljko Kopic, noul antrenor al roș-albilor, a analizat debutul cu înfrângere pe banca echipei bucureștene.

Kopic a făcut 4 schimbări la pauză și a jocul a arătat diferit în repriza a doua. Dinamo a fost mai prezentă, a și marcat golul care le-a dat speranțe suporterilor. Nu a mai reușit să egaleze, iar antrenorul croat crede că problema jucătorilor lui e la nivel psihologic.

Nicolescu a „explodat” după Sepsi - Dinamo: „E o rușine, își fac de râs meseria! Nu mai pot!”
Sepsi - Dinamo

Ce a declarat Zeljko Kopic, după Sepsi - Dinamo

„Pentru mine, mai important e că am văzut jucători gata să lupte. Sunt convins că la meciul următor vom arăta mai bine. Sunt jucătorii noştri, e primul meu joc, am avut ideile mele.

Schimbările din repriza a doua au adus ocazii. Da, putem juca mai bine. De la jucători aştept să înţeleagă ce e Dinamo şi să se antreneze la capacitate maximă.

Problema noastră de mentalitate, la nivel mintal. Venim după o perioadă lungă şi e greu să mobilizez jucătorii, dar trebuie să insistăm, iar repriza a doua e dovada că putem juca un fotbal bun. Vom analiza situaţia jucătorilor în zilele următoare şi vom lua decizia optimă pentru noi”, a declarat Kopic, la Orange Sport.

Despre arbitru nu spun nimic. Sper că oamenii care analizează situaţia arbitrajului vor analiza şi ce s-a întâmplat în careu.

- Zeljko Kopic, antrenor Dinamo

VIDEO. Probleme după Sepsi - Dinamo 2-1: Suporterii „câinilor”, conflict cu forțele de ordine

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni