Alte știri din fotbal
Varga e optimist înainte de derby-ul FCSB - CFR Cluj: „Sper să-l văd pe lista marcatorilor”
0
FCSB - CFR Cluj, derby-ul rundei de pe locuri de play-out » Echipele probabile
0
Primul diagnostic după accidentarea lui Ștefan Baiaram » Cât ar urma să lipsească
0
Ilie Dumitrescu, despre mutarea iernii în Superligă: „Un transfer extraordinar”
2
Știri din fotbal internațional
AC Milan și-a securizat un titular până în 2031: urmează anunțul oficial
0
Harry Kane, luat peste picior de Augsburg » Gluma care a „incendiat” netul
0
Alanyaspor - Rizespor, duel la mijlocul clasamentului în Turcia: ce se întâmplă cu Ianis Hagi și Umit Akdag
0
Radu Drăgușin a fost introdus un singur minut în Burnley - Spurs, dar este sfătuit să rămână la Londra » Argumentul invocat de fostul internațional român
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Instructor de schi, despre diferențele între pârtiile românești și cele ...
Libertatea
Cine este Alex Pretti, bărbatul de 37 de ani împușcat în timpul protestelor ...
Adevărul
„Elementar, dragul meu Watson!” » Părintele celui mai celebru detectiv a ...
GSP SPECIAL
Moarte la ofertă? Pericol uriaș ascuns în medicamentele vândute ilegal pe ...
Libertatea
CSU e infiintata in 2013 iar FCU in 2017, vechea Stiinta a fost ucisa de inca nepedepsitul mircea sandu. Ar trebui sa le sustineti pe amandoua, ar trebui ca ambele sa joace pe Oblemenco, ambele sunt urmasele vechii Craiovei. Ce tot va mintiti aiurea de parca n-ati sti adevarul? Cearta infantila. Nu e ma niciuna vechea Craiova, bagati bine la cap.
cum numesti noua stema a lui FCU???? Iti spun eu: CLONAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!:)))))))
Mai scoate nea Adi 10 clone ale siglei, nu-i bai!! :)))))
Ce aveți voi ma? Dacă nu aveți voie la numele științei?
Dar unde sunt procesele in care FCU cere palmaresul? Nu vor exista niciodata pentru ca nu poti cere asa ceva la o echipa inscrisa la Registrul Comertului (ca societate) in 2017. Singurul lucru care ii bucura pe sustinatorii FCU e faptul ca isi inchipuiesc ca tot ce nu castiga CSU e al FCU. Asta e valabil doar pentru ei, cand isi povestesc unul altuia si se incurajaza, dar niciodata nu pot avea nimic. Singura vedeta la CSU e Mititelu, dar pe el il recunoaste toata lumea, nu trebuie sa lupte pentru el, e clar al lor, sa si-l tina.
Da,ai mare dreptate.Si Glasgow Rangers s-a reorganizat.Si Napoli și Parma sau Petrolul Ploiești.Dar din ligile inferioare.Legea și regulamentele îți permit acest lucru.
Observ ca macar cu jumatate de gura accepti si tu ca e ceva putred cu modificarea statutului. Cat despre legalitate... la cate matrapazlacuri cu acoperire legala se fac in tara asta... Au schimbat astia ditamai Codul Penal ca sa-si acopere magarii colosale, ce mai conteaza un amarat si minuscul statut de federatie sportiva?
Una-i una si alta-i alta. Situatiile pe care le compari sunt profund diferite. Una e sa modifici statutul cu dedicatie, ca sa poata o anume echipa sa promoveze si alta e sa organizezi pe criterii geografice seriile competitionale. Esti atat de sigur ca plasarea FCU in alta serie a Ligii a 3-a a fost facuta cu dedicatie? Ce te face sa crezi ca nu reusea sa promoveze in seria in care fusese anterior? Cat despre promovarea fara meciuri in retur.... hai sa fim seriosi! Echipa a defilat in tur, si-a asigurat un avans foarte mare(13 pct)... chiar crezi ca ca aveati vreo sansa sa va bucurati de vreun fiasco? Plus ca mai era si Bacaul in cauza..
Nu stiu cat e de moral, dar regulamentul FRF si statutul acesteia se modifica oricand cu votul membrilor FRF si e absolut legal. Si tot ce se stabileste prin votul membrilor e legal ca de aia e asociatie. Asa a fost trecuta si FCU in alta serie ca sa se lupte la promovare cu echipele alea din comunele din Ardeal. Asa s-a stabilit si promovarea in liga a 2-a a acesteia desi mai erau o gramada de meciuri de jucat. Prin votul membrilor. Faptul ca o societate dispare prin faliment nu se voteaza.
Ce am scris eu e adevarat, nu?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.