FOTBAL  »  LIGA 2  »  DECLARAŢII

Din nou probleme după un meci din Liga a 2-a: "Arbitrul ziceai că era drogat. A avut reacții dubioase"

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 mai 2016 17:13

Antrenorul celor de la Gloria Buzău, Viorel Ion, a fost foarte nervos după remiza cu Rapid Suceava, scor 1-1. Acesta a dezvăluit ce le-a transmis arbitrul jucătorilor în timpul meciului. 

"Sunt deprimat! Aşa ceva nu se poate! Trăim într-o lume plină de suspiciuni şi într-o societate în care am înnebunit dracului cu toţii! Am făcut deplasare în şapte maşini, autoturisme personale ale jucătorilor. Din păcate, acesta este fotbalul din România, aici sunt problemele, nu că stă Gloria Buzău să facă blat la Suceava.

Am întâlnit un arbitru care ne-a luat din minutul 1 şi ne-a spus că el nu participă la un asemenea meci. E strigător la cer să le transmiţi jucătorilor că nu participi la un astfel de meci când nici nu începuse bine.

Noi am luat un gol în minutul 2 dintr-o neatenţie şi gata! Toată lumea că e blat! Uite că nu e blat! I-am dominat în opt oameni, i-am egalat. Aceşti copii merită tot respectul din lume. Să li se facă statuie la Buzău!

Aţi mai văzut vreodată un arbitru care să-l elimine pe un antrenor şi apoi să îl cheme înapoi? La pauză i-a spus lui Bunică să nu mai vină pe bancă, pentru că l-a eliminat. După 35 de minute, l-a chemat înapoi pe Bunică, după ce m-a trimis pe mine în tribună. La două minute am zis şi eu să mă cheme şi pe mine că m-a uitat acolo. Cred că ne-a dat câte cinci minute la fiecare şi pe mine m-a uitat.

E strigător la cer! Facem haz de necaz! Am avut penalty clar şi nu ne-a dat şi am zis că e penalty, dar m-a eliminat. La a două eliminare, la Danciu, i-a dat roşu direct, că l-a înjurat, dar de unde? Nici nu ştie să înjure. La sfârşit, arbitrul şi-a cerut scuze.

Joc cu Baloteștiul etapă viitoare. Mi-a eliminat juniorii. Nu mai am cu cine să joc, dar, dacă am jucat azi în opt, jucăm şi sâmbătă în opt. Nici nu ştiu ce să mai fac. M-am plâns după meci, era prezent şi domnul Ciprian Paraschiv, de la Federaţie. A fost observator la meci.

Pe mine m-a mai arbitrat acest Miron, dar mi s-a părut un arbitru bun. Azi ziceai că era drogat. A avut reacţii dubioase. Cred că a văzut ce s-a întâmplat înaintea jocului cu Suceava şi Berceni şi cred a intrat montat că meciul e blat”, a zis Viorel Ion la Sport Total FM. 

Citește și:
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (1)
427951077389201
Mihai Tanase  •  22 Mai 2016, 07:45

Buna aia cu fotbalistul care nu stie sa injure .Bravo Viorele !

Vezi toate comentariile (1)
Comentează