Alte știri din fotbal
Echipele de start în Steaua - FC Bihor, în etapa #4 din play-off-ul Ligii 2
0
Cine conduce clasamentul spectatorilor în Superligă: aproape de o performanță cu care se lăuda doar FCSB!
0
Fostul campion cu FCSB se RETRAGE din cariera de fotbalist! A îmbrăcat de 30 de ori tricoul naționalei + și-a ales deja viitorul job
0
Rapid, comunicat oficial cu privire la Constantin Gâlcă
4
Știri din fotbal internațional
UEFA a explicat cele mai controversate decizii de arbitraj luate marți seară în Liga Campionilor
0
Legenda lui Inter se înclină în fața lui Chivu: „Mereu am avut încredere în el. E un lider care-și urmează drumul”
0
În cărți să o preia pe Bournemouth, după despărțirea de Iraola
0
Van Dijk spune că Liverpool a meritat să fie eliminată de PSG
0
Lifestyle
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
15
Ce amintiri! Cum a cucerit-o Mircea Lucescu pe Neli în tramvaiul din Grozăvești: „Era timid, nu îndrăznea să mă ia de mână!”
5
Averea lui Mircea Lucescu: fotbal, afaceri imobiliare și cele două companii la care avea acțiuni pe Bursă
9
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
2
Peter Magyar vrea să desființeze televiziunea de stat din Ungaria: ...
Libertatea
Imagini virale cu un robot umanoid care alungă mistreți pe o stradă din ...
Adevărul
Big Brother pe stadioanele din România! » Ce presupune concret Legea ...
GSP SPECIAL
Hackerii Moscovei au spart zeci de conturi ale Forțelor Aeriene Române, ...
Libertatea
In plus, ca sa nu incepi sa debitezi din nou, in acelasi comunicat se spune: "Un club va evolua în ediția următoare a Ligii I numai în cazul în care îndeplinește, în mod cumulativ, următoarele condiții: a) Se clasează la finalul ediței 2012/2013 pe unul din locurile 1–14; b) A obținut licența pentru participarea în ediția 2013/2014 a campionatului Ligii I (potrivit prevederilor art.22 din Regulamentul de aplicare a statutului FRF)." Felicitari din nou pentru ignoranta.
"Art.4 . Cluburile din Liga I care nu obțin licența în conformitate cu prevederile Regulamentului de acordare a licenței cluburilor vor fi retrogradate în Liga a 2-a , locurile vacante urmând să fie ocupate astfel: a) În cazul în care clubul care nu a obținut licența este un club care a evoluat și în campionatul precedent în Liga I, locul vacant va fi ocupat de un club a cărui echipă a retrogradat din Liga I în campionatul precedent, cel mai bine clasat, care deține licență"
Comunicat FRF din 14 Mai 2013: "2. Astfel stand lucrurile, echipele din Liga I care se vor situa la finalul campionatului pe locurile 15, 16, 17 si 18 vor retrograda in Liga a 2-a, iar echipele cluburilor care nu obtin licenta pentru sezonul urmator nu vor avea dreptul sa participe in campionatul Ligii I, editia 2013/2014, chiar daca s-au clasat pe un loc neretrogradabil." Felicitari pentru ignoranta!
Cred ca mai mult de 80% dintre Rapidisti gandesc asa...
Spune-mi te rog unde ai gasit acest pasaj!
Crapi, nenorocitule, javra ordinara, sa dea Dumnezeu sa nu mai apuci iarna, banditule. Si sa vina si cancerosul ala de sandu dupa tine.
Tu chiar nu intelegi... de ce nu au lasat Rapidul in pace sa mearga in b si au facut tot rahatul asta? Asta e problema...
vezi ce scrie mai departe: in cazul in care una inainte de cele 15 retrogradeaza pt insolventa ,etc ect ,urmatoarea dupa linie ,adica a 15 a ramane in prima liga , stai jos ,2 ! ne dai numai legile care-ti convin!?
Rapid in liga a 5-a si mitica infractorul la pușcărie unde îi e locul de drept și de fapt.
Eu ti-am demonstrat prin documente, tu prin vorbe. Succes in grupe!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.