FOTBAL  »  LIGA 2  »  RAPID

FOTO Fanii Rapidului, protest inedit după eliminarea din Cupa României: „Donez varză!”

Articol de GSP - Publicat joi, 22 octombrie 2020 16:31 / Actualizat joi, 22 octombrie 2020 17:13

Fanii Rapidului au avut o ieșire nervoasă la adresa echipei antrenate de Adrian Iencsi, după eliminarea din turul IV al Cupei României.

Rapid a fost eliminată dramatic de Progresul Spartac, în prelungiri. După 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2. Când meciul părea că se îndreaptă spre penalty-uri, echipa din Liga 3 a dat lovitura, chiar în minutul 120, marcând prin Milea golul calificării.

Suporterii Rapidului au fost extrem de supărați din cauza înfrângerii și au decis să-i ironizeze pe jucători. Aceștia au pus mai multe verze pe stadionul din Regie, unde Rapid își juca meciurile de pe teren propriu, și au lipit numele fotbaliștilor pe ele.

Donez varză! P.S. Nu e bună nici de murături!”, a fost mesajul fanilor, care a însoțit protestul din „Regie”.

Nu cred că este o soluție să promovăm tineri de la Rapid II, aceștia evoluează deja în Liga 3. Poate că îi tratăm prea bine pe jucători, au totul plătit la zi. Suporterii au perfectă dreptate, și eu simt același lucru. Mă gândesc mult la ei, dezamăgirea e foarte mare. Așa sunt și eu. E prima dată când mi se întâmplă asta. Cu siguranță voi avea o discuție cu ei și există posibilitatea de a lua câteva măsuri. Am pulsul foarte ridicat, în perioada asta ar trebui să stau liniștit, dar mă gândesc doar la viitorul acestui club
- Victor Angelescu, patron Rapid

VIDEO Vali Negru, despre Progresul Spartac - Rapid 3-2: „E un rezultat normal”

Citește mai multe știri despre Rapid:

Patronul Rapidului, după eliminarea rușinoasă din Cupă: „Îi tratăm prea bine pe jucători! Vom avea o ședință”

Pozitiv cu noul coronavirus, Adrian Iencsi s-a resimțit după eliminarea Rapidului din Cupă: „Am pulsul foarte ridicat. E inadmisibil”