FOTBAL  »  LIGA 2  »  FARUL - PETROLUL

FARUL - PETROLUL 0-0 // Farul și Petrolul, remiză fără goluri în penultimul meci al etapei » Cum arată ACUM clasamentul ligii secunde

Articol de GSP - Publicat luni, 26 august 2019 20:00

Farul și Petrolul Ploiești s-au anihilat reciproc, scor 0-0, în penultimul duel al etapei a 4-a din liga secundă.

• Runda se va încheia marți, cu derby-ul local dintre CS Mioveni și FC Argeș. Partida se va juca de la ora 19:00 și va fi liveSCORE pe GSP.ro.

Ambițiile mari ale petroliștilor nu s-au materializat nici în deplasarea de la Constanța. Echipa lui Flavius Stoican a irosit ocaziile mari ale partidei, unele dintre ele rarisime, din câțiva metri, dar constănțenii au rezistat cumva și au obținut un punct din confruntarea cu Petrolul.

Prima repriză a fost marcată de accidentarea lui Bărboianu, care a primit un cot în figură din partea lui Antonio Cruceru. Fundașul s-a umplut de sânge, dar a continuat meciul după ce medicii i-au aplicat un bandaj.

Minutul 39 a adus cea mai mare ocazie a partidei. Lansat ideal de Bărboianu, Arnăutu a trimis peste poartă din câțiva metri, ratând șansa deschiderii scorului.

Repriza secundă i-a apariținut tot Petrolului, însă Marinescu, Arnăutu și Gnabouyou au ratat alte oportunități importante.

După 4 etape, echipa lui Flavius Stoican e pe locul 7, cu 7 puncte, în timp ce Farul Constanța e pe locul 13, cu 5 puncte.

Farul - Petrolul 0-0

Farul: Muțiu - Nicola, Lică, Cană, Carabela - Antoche, Cruceru, Greu - Al. Stoica, I. Stoica, Kanda
Rezerve: Udeanu, R. Zamfir, Doumbia, Băciuț, Halep, Bodea, Hourdouan
Antrenor: Ianis Zicu

Petrolul: Lungu - Bărboianu, Da Silva, Sârghi, Ticu - Meza Colli, Marinescu, Mihăescu - Bratu, Arnăutu, Zaharia
Rezerve: Avram, Cioinac, Enache, Gnaboyou, P. Racu, A. Manolache, M. Constantinescu
Antrenor: Flavius Stoican

Arbitru: Marian Barbu (Brașov) // Asistenți: Andrei Constantinescu (București), Constantin Cantemir (Brașov)
Stadion: Farul (Constanța)

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!