LIGA 2  ·  LIGA 2

FC ARGEȘ - CS MIOVENI 2-0 // VIDEO Derby-ul local dintre Argeș și Mioveni, decis în prelungiri » Cum arată clasamentul Ligii 2 la finalul etapei 30

Articol de GSP - Publicat luni, 15 aprilie 2019 20:05

FC Argeș s-a impus cu 2-0 în fața rivalei locale CS Mioveni, cu două goluri marcate în ultimele cinci minute.

Soarta partidei a fost decisă în prelungiri. Mijlocașul Andrei Panait a marcat golul de 1-0 în minutul 90, cu o execuție bine plasată din interiorul careului de 16 metri. Eduard Florescu a stabilit scorul final la ultima
acțiune a jocului. Șutul său din 10 metri a fost deviat de un apărător.

FC Argeș acumulează 56 de puncte și își consolidează locul 6 în liga secundă. CS Mioveni rămâne pe poziția a șaptea cu 48 de puncte.

Spectacol și în tribune :)

Prima repriză a partidei din Trivale a avut un ritm mult peste nivelul obișnuit al Ligi secunde. În „timpii morți”, regizorul transmisiei a prezentat frumusețile argeșene.

1
+5 FOTO

REZULTATELE ETAPEI 30

Meci Marcatori
Metaloglobus - UTA Arad 3-0 Ghenovici 20', O.Herea 21', C. Herea 77'
Energeticianul - Ripensia 2-3 R. Petre 45+2', C. Ionică 70'/Stoica 30', Mansour 51', Drăghici 90+5'
Chindia Târgoviște - ACS Poli 1-0 Cherchez 18'-pen.
Luceafărul Oradea - Petrolul 3-1 V. Pop 25' (pen), G. Paraschiv 29', Preoteasa 79' (pen)/ R. Moldoveanu 47'
ASU Poli - Dacia Brăila 4-0 Ene 22', Manea 24', Bede 28', Cherecheș 35'
Pandurii - Academica Clinceni 0-2 R. Ion 23', Olariu 52'
Aerostar Bacău - Daco-Getica 2-1 Buhăcianu '2, ''90+3 / Nsiah '19
CS Balotești - Sportul Snagov 0-0 -
U Cluj - Farul 2-1 Gavra '3, Goga '59 / Rosado '90+4
FC Argeș - CS Mioveni 2-0 Panait '90, Florescu '90+4

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!