FOTBAL  »  LIGA 2  »  FC ARGEȘ - FARUL

FC Argeș - Farul 0-1 // Farul câștigă derby-ul de tradiție din Liga 2 » Tribune goale, atmosferă dezolantă

Liga 2 continuă cu duelul dintre FC Argeș și Farul

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 aprilie 2019 00:00

Meciul dintre FC Argeș și Farul, din etapa cu numărul 32 din Liga 2, s-a terminat 0-1.

În primele 45 de minute, niciuna dintre echipe nu a reuşit vreun şut pe spaţiul porţii, care să pună în dificultate portarii.

În a doua repriză, Rafael Miranda a înscris, în minutul 49, cu un șut la la colţul lung, golul victoriei.

Atmosfera a fost dezolantă, cu aproximativ 200 de spectatori în tribună.

După această victorie, Farul Constanța este pe locul 11, cu 39 de puncte. În timp ce Argeșul este pe locul 6 în Liga 2, cu 56 de puncte.

Liderul clasamentului este Academica Clinceni, 73 de puncte, care va promova, mai mult ca sigur, în primul eșalon.

Click AICI pentru live+statistici

FC Argeș - Farul Constanța 0-1

A marcat: Rafael Miranda '49

ECHIPELE DE START:

FC Argeş: Oct. Popescu - D. Oancea, Turda, Vişa, Tofan, Alin Popa, Andr. Şerban, Andr. Panait, I. Năstăsie (cpt.), Ed. Florescu, Buhăescu
Rezerve: N. Grecu - Ct. Stan, Hreniuc, Ct. Barbu, Nilă, Enceanu, R. Costin
Antrenor: Augustin Eduard

SSC Farul: R. Avram (cpt.) - Joao Diogo, Antoche, Ehmann, Mih. Şandru - Celestino, Doumbia - R. Miranda, Păun, Neciu - Surdu
Rezerve: Mih. Popa - Arif, Sabangeanu, Iani, C. Zamfir, M. Fotescu
Antrenor: Petre Grigoraş

Dacă FC Argeș nu niciun obiectiv și se situează pe locul 6, Farul e în mare pericol. Constănțenii sunt pe locul 15, primul deasupra liniei, și au nevoie de un rezultat favorabil pentru a mai spulbera din pericolul retrogradării.

CLASAMENT LIGA 2:

clasament liga2

Scorul sezonului în Liga 2: Florin Bratu l-a UMILIT pe fostul lui coleg de la Dinamo, Florentin Petre! Rezultatele zilei + clasament

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!