FOTBAL  »  LIGA 2  »  FC ARGEȘ - CS MIOVENI 2-3

FOTO Fază rară în fotbal! Gafă uriașă făcută de portarul împrumutat de FCSB în Liga 2

Articol de - Publicat vineri, 24 iulie 2020 21:14 / Actualizat vineri, 24 iulie 2020 22:03

Portarul Răzvan Ducan (19 ani) a comis o gafă nepermisă în repriza a doua a meciului FC Argeș - CS Mioveni 2-3, din etapa #2 a play-off-ului din Liga 2.

În minutul 84, la scorul de 2-2, goalkeeper-ul împrumutat de FCSB la FC Argeș a prins mingea în afara careului, fază care nu se întâmplă foarte des în fotbal.

Centralul Florin Andrei a dictat lovitură liberă și i-a arătat cartonașul galben lui Ducan.

• Sursă foto: capturi TV Telekom Sport

3 minute mai târziu, Ducan a mai greșit o dată. Acesta a respins o minge direct la Anghelina, care a reușit să aducă 3 puncte oaspeților cu șutul său de la 14 metri.