FOTBAL  »  LIGA 2  »  RESTANȚE

LIGA 2 » Astăzi s-au disputat 4 meciuri restante! Petrolul, fără victorie în ultimele 2 etape

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 octombrie 2020 00:11 / Actualizat miercuri, 28 octombrie 2020 19:04

Federația Română de Fotbal a programat astăzi 5 meciuri restante din Liga 2. Poli Timișoara și Dunărea Călărași au remizat în cel mai interesant duel al zilei, 1-1. Petrolul nu a reușit să învingă nici în această etapă, remizând cu CSM Slatina, scor 1-1.

• Partida dintre Aerostar Bacău și Viitorul Pandurii, care ar fi trebuit să înceapă la ora 15:00, nu se va juca nici acum, la reprogramare. Echipa gorjeană încă se află în izolare și nu poate juca astăzi. Zilele următoare, FRF va decide soarta meciului;

Petrolul a remizat în această seară, scor 1-1, în meciul disputat pe teren propriu împotriva lui CSM Slatina. Scorul a fost deschis în minutul 70 de Vasile Buhăescu. Bucuria a ținut doar 7 minute pentru ploieșteni, Vlada egalând în minutul 76. Această remiză vine în contextul în care „lupii galbeni” și antrenorul Viorel Moldovan au fost amenințați de fani după înfrângerea de etapa trecută în fața echipei FC U Craiova 1948, scor 0-1.

FINAL » Petrolul - CSM Slatina 1-1

FINAL » Poli Timișoara - Dunărea Călărași 1-1

FINAL » Gloria Buzău - Csikszereda 0-1

FINAL » Pandurii Tg. Jiu - Farul 0-1

Clasament Liga 2:

VIDEO. Suporterii ploieșteni au avut un dialog cu echipa la finalul meciului

U Cluj are cinci jucători infectați cu Covid-19 la doar o zi după victoria cu CS Mioveni

Rapid a pus ochii pe un antrenor de Liga 1 » Cine l-ar putea înlocui pe Adrian Iencsi pe banca echipei

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”