FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA #10

LIGA 2, etapa #10 » Farul - CS Mioveni, egal în singurul meci al zilei din Liga 2 » Toate rezultatele etapei + clasamentul

Etapa cu numărul 10 din Liga 2 debutează astăzi, cu 5 meciuri. Toate sunt programate la ora 11:00 și pot fi urmărite liveSCORE pe GSP.ro.

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 noiembrie 2020 09:30 / Actualizat duminica, 01 noiembrie 2020 13:26

Azi au continuat meciurile din etapa a 10-a din Liga 2, iar meciul Farul - CS Mioveni s-a terminat la egalitate, 1-1. Marți e ultima partidă, de la 17:00, FC U Craiova 1948 - Aerostar Bacău.

• Partida dintre CSM Reșița și Concordia Chiajna, programată sâmbătă, se va juca pe 11 noiembrie, din cauza unui focar la coronavirus existent la echipa gazdă;
  • Pandurii Tg. Jiu nu va face deplasarea la Miercurea Ciuc. DSP Gorj le-a recomandat acest lucru, după ce un jucător a fost confirmat pozitiv;
  • U Cluj - Rapid  a fost amânat după ce clujenii au raportat 23 de cazuri de coronavirus
  • Petrolul Ploiești stă în această etapă.

Azi, în singurul meci al zilei din Liga 2, Farul și CS Mioveni au terminat la egalitate, 1-1. Elevii lui Ianis Zicu au deschis scorul prin atacatul Bălan, care a marcat în minutul 21 cu un șut din careu, iar Mioveni a venit după pauză, prin Bogdan Rusu, din penalty, în minutul 54.

Sâmbătă a fost spectacol pe cinste în Liga 2, în primele 5 meciuri din această etapă. S-a marcat pe bandă rulantă în partidele zilei, cele mai spectaculoase meciuri fiind Ripensia Timișoara - Turris 4-2 și Comuna Recea - ASU Poli 3-3. Mai jos sunt rezultatele complete de sâmbătă: