LIGA 2  ·  ETAPA 31

LIGA 2, ETAPA 31 // Chindia s-a încurcat, Clinceni și Snagov și-au câștigat meciurile » Vezi AICI rezultatele + clasamentul

FOTO: Facebook FC Farul Constanta
FOTO: Facebook FC Farul Constanta

Sambata, 20 Aprilie

Azi s-au jucat 8 meciuri din etapa cu numărul 31 din Liga 2.

Liderul Academia Clinceni merge „ceas”, câștigând duelul cu Metaloglobus la limită, 1-0. Aceste 3 puncte duc echipa lui Ilie Poenaru la 6 puncte peste locul 2, după ce Chindia s-a încurcat la Arad cu UTA, 2-2.

În ultimul meci al zilei Politehnica Timișoara s-a impus în fața Ripensiei Timișoara, scor 1-0.

Cel mai spectaculos meci a avut loc la Snagov, unde formația lui Eugen Trică era condusă în minutul 60 cu 2-0, dar a revenit și a câștigat cu Pandurii, 3-2. Toate cele trei reușite ale ilfovenilor au purtat semnătura ex-rapidistului Alexandru Ioniță I (29 de ani), care a ajuns la cota 9 în actuala stagiune. 

Farul a câștigat și ea cu Aerostar și face un pas important spre salvarea de la retrogradare. Echipa lui Petre Grigoraș a fost condusă la pauză, 0-1, dar reușitele lui Tudor Moldovan (54) și Georgian Păun în al 6-lea minut de prelungire aduc formația constănțeană pe locul 12.

Chindia a făcut un pas greșit, doar egal la Arad, 2-2 cu UTA. Formația lui Viorel Moldovan dă astfel șansa celor de la U Cluj să se apropie la doar un punct.

Politehnica Timișoara s-a impus la limită în derby-ul cu Ripensia Timișoara, scor 0-1. Golul victorie a venit abia în minutul 90+1 al partidei, prin jucătorul Alin Ignea.

UTA Arad - Chindia Târgoviște 2-2

Au marcat: El Hasni 42, P. Copaci 66 / L. Mihai 64, M. Leca 80

Vezi AICI statistici de la meci

Academica Clinceni - Metaloglobus 1-0

A marcat: Buziuc 73

Vezi AICI statistici de la meci

CS Balotești - Luceafărul Oradea 0-0

Vezi AICI statistici de la meci

Daco-Getica București - FC Argeș Pitești 1-0

A marcat: M. Stancu 26

Vezi AICI statistici de la meci

Farul Constanţa - Aerostar Bacău 2-1

Au marcat: T. Moldovan 54, Păun 90+6 / Vraciu 41

Vezi AICI statistici de la meci

Poli Timișoara - Energeticianul 1-1

Au marcat: Golda 52 / V. Tudorache 34

Vezi AICI statistici de la meci

Sportul Snagov - Pandurii Tg. Jiu 3-2 

Au marcat: Al. Ioniță I 64, 86, 88 / Tudoran 45+2, D. Ciobanu 52

Vezi AICI statistici de la meci

Ripensia Timișoara - ASU Poli Timișoara 0-1

A marcat: Ignea 90 

Vezi AICI statistici de la meci

Mai sunt de jucat:

Duminică, 11:30 Brăila - U Cluj
Marți, 19:30 Mioveni - Petrolul

Clasament Liga 2

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Comentarii (17)

popescu222  •  21 Aprilie 2019, 00:23

Iar o sa avem meciuri 'tari' in liga, Clinceni - Voluntari, cu 50 de spectatori. Daca se salveaza si Chindia, si intra si Snagov, putem chiar face un cuplaj satesc pe National Arena. N-am nimic cu cei de la echipele astea, dar e trist ca U Cluj, UTA, Farul, Petrolul, Arges si multe alte echipe de traditie care ar aduna macar cateva mii de spectatori nu sunt in Liga 1.

kordell  •  20 Aprilie 2019, 23:31
Postat de reteleanu pe 20 Aprilie 2019, 18:43

"U" Cluj este cea mai valoroasa marca fotbalistica romaneasca. si cu asta am inchis subiectul

Pe ce te bazezi ca sa-l parafrazam pe Ion Creanga :))) ?

mandpv964  •  20 Aprilie 2019, 21:25
Postat de reteleanu pe 20 Aprilie 2019, 18:43

"U" Cluj este cea mai valoroasa marca fotbalistica romaneasca. si cu asta am inchis subiectul

Hai sa fim seriosi, U Cluj n - a castigat nimic, niciodata. E de - nteles ca esti suporter, adica o sapca rosie, dar.....

Vezi toate comentariile (17)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga Elitelor

Craiova U19 - Viitorul U19

Digi 2
12:00 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Metaloglobus

Digi 1, Telekom 3
12:00 Fotbal, Liga Elitelor

Banatul Timișoara U17 - FCSB U17

Digi 3
13:00 Fotbal, la Liga

Real Madrid - Betis

Digi 2, Telekom 1
13:30 Fotbal, Serie A

Chievo - Sampdoria

Digi 4, Telekom 2
14:00 Tenis, WTA

Finala Turneului de la Roma

Digi 1
16:00 Fotbal, Serie A

Empoli - Torino

Telekom 2
16:00 Ciclism

Turul Italiei

Eurosport
16:45 Baschet M

CSMU Craiova - BC CSU Sibiu

Digi 4
17:00 Fotbal, Liga 1

Voluntari - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 3, Look
17:00 Tenis, ATP

Finala Turneului de la Roma

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Barcelona

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Serie A

AC Milan - Frosinone

Digi 2, Telekom 2
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Başakşehir

Look Sport
20:30 Fotbal, Liga 1

FCSB - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Serie A

Juventus - Atalanta

Digi 3, Telekom 2
21:30 Fotbal, Serie A

Napoli - Inter

Digi 2, Telekom 1
Program TV complet

Liga 1

Play-off