FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA A 18-A

LIGA 2 // FC Argeș se impune la limită cu Academica Clinceni și urcă pe podium! Rezultat surpriză în celălalt meci al zilei

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 noiembrie 2018 16:48

LIGA 2 // Etapa a 18-a din liga secundă a continuat vineri seara cu alte două partide. CS Mioveni a remizat pe teren propriu cu lui ACS Poli Timișoara, 1-1, în timp ce FC Argeș s-a impus cu 1-0 în fața Academicii Clinceni, într-o partidă cu implicații la vârful clasamentului.

Unicul gol al partidei a fost reușit de Ionuț Șerban, în minutul 37, după o acțiune superbă a argeșenilor, care grație victoriei a urcat temporar pe locul 3 în clasamentul ligii secunde.

FINAL » FC Argeș - Academica Clinceni 1-0
A marcat: I. Șerban '37

În cealaltă partidă a zilei, CS Mioveni, una dintre echipele cu pretenții din liga secundă, s-a încurcat în mod surprinzător pe teren propriu de ultima clasată, ACS Poli Timișoara.

Argeșenii au deschis scorul în minutul 72, prin Cosmin Năstăsie, dar oaspeții de pe "Bega" eu egalat patru minute mai târziu, prin vârful Octavian Drăghici.

Clasament actualizat Liga 2:

Vezi și: Petrolul - UTA 2-2 // VIDEO Ploieștenii urcă pe primul loc al Ligii secunde! Meci cu două penalty-uri și o eliminare