FOTBAL  »  LIGA 2  »  METALOGLOBUS - PROGRESUL SPARTAC

VIDEO Metaloglobus - Progresul Spartac 1-1, în turul barajului de menținere în Liga 2 » Totul se decide în returul de peste 7 zile

Metaloglobus - Progresul Spartac FOTO: facebook.com/spartac44

Articol de - Publicat sambata, 13 mai 2023 09:00 / Actualizat sambata, 13 mai 2023 21:33

Metaloglobus a remizat, scor 1-1, cu Progresul Spartac, în manșa tur a barajului de menținere în Liga 2.

Metaloglobus, remiză cu Progresul Spartac, în barajul de menținere în Liga 2

Oaspeții au deschis scorul în minutul 34, prin Andrei Grigore. Fotbalistul Progresului a șutat superb, de la 14 metri, cu stângul, fără șanse pentru portarul gazdelor.

Metaloglobus a egalat în prelungirile primei reprize, în minutul 45+3. Sârbul Milos Zukanovic a avansat spre poartă, a intrat în careu, dar a fost faultat de Ionuț Costea, iar „centralul” a indicat punctul cu var. Dragoș Huiban a transformat fără emoții lovitura de pedeapsă și a dus scorul la 1-1.

Partea a doua a fost una echilibrată, fără ocazii importante de gol.

S-a terminat 1-1 între Mateloglobus și Progresul Spartac, formații care se vor întâlni și peste o săptămână, pe 20 mai, când va fi stabilită ultima echipă care retrogradează în Liga 3.

Final: Metaloglobus - Progresul Spartac 1-1

Metaloglobus - Progresul Spartac, echipele de start

Metaloglobus: Gavrilaș - Zakir, Caramalău, Chatziterzoglou, Goge - Liș, Gheorghe, Honciu, Sava - Zukanovic, Huiban
Antrenor: Eusebiu Tudor

Progresul Spartac: Ciontoș - Leafu, E. Radu, Parfeon, Șandru - S. Matei, Purice, Tudorache, Lixandru - Costea, Stanciu
Antrenor: Andrei Erimia

Stadion: Clinceni - Arena 1 (Clinceni)
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti) / A1: Stroe Gabriel Sabin (Piteşti), A2: Vatamanu Cosmin (Bucureşti)

Victoria de la Galați a lăsat urme » Ovidiu Burcă a pierdut 3 fotbaliști pentru derby-ul cu Steaua

VIDEO+FOTO Au apărut imaginile: bătaie ca în „Green Street Hooligans” la Oțelul - Dinamo » Urmările evenimentelor reprobabile