Comentarii (9)

gica_oboreanu  •  04 Iulie 2019, 09:38
Postat de deusdat pe 02 Iulie 2019, 12:24

Moraru are cetățenie română. Și nu e ”moldovean” (așa li se spune doar la Moscova), e basarabean. Regiunea aia se numește Basarabia, numai tov. Stalin a binevoit să-i zică Moldova...

basarabia era parte a principatului moldovei, deci basarabenii sunt tot moldoveni ai marelui stefan.

gica_oboreanu  •  04 Iulie 2019, 09:36

deontologia al ea acasa :-) au uitat sa publice si dezmintirea clubuui: FC Petrolul Ploiesti July 2 at 12:24 PM · Precizare FC Petrolul Ploiești Apărută în mass-media, informația referitoare la implicarea domnului Octavian Moraru în politica de transferuri de jucători a clubului nostru a fost respinsă în mod ferm de către oficialii FC Petrolul Ploiești. „Nu avem niciun fel de colaborare cu domnul Octavian Moraru și vrem să fie cât se poate de clar acest aspect, astfel încât să nu existe dubii. De altfel, dacă s-ar întâmpla asta, ar fi vorba și de o incompatibilitate, atâta vreme cât, din câte se știe, dânsul este angajatul clubului Universitatea Cluj.

traian_v  •  03 Iulie 2019, 12:43

RUSINE - cred ca titlul spune totul.

deusdat  •  02 Iulie 2019, 12:24

Moraru are cetățenie română. Și nu e ”moldovean” (așa li se spune doar la Moscova), e basarabean. Regiunea aia se numește Basarabia, numai tov. Stalin a binevoit să-i zică Moldova...

Ion Elisei  •  02 Iulie 2019, 00:13

UNDE ATI GASIT MAFIOTUL ASTA RAPANOS , LACOM DE BANI , PUS NUMAI PE JAF SI FURT , PETROLUL ECHIPA CU BLAZON , NU ARE CE CAUTA PRAPADITUL LA PLOIESTI !

ray51  •  01 Iulie 2019, 17:32

Unde a disparut personalitatea acestor 2 cluburi mari din Romania?

magura  •  01 Iulie 2019, 16:06
Postat de brifcor pe 01 Iulie 2019, 15:00

@IonelLutan mai intereseazã-te ! Rapidul a fost falimentat de George Copos. El se afla la cârma clubului giulestean în toamna lui 2011 când clubul a intrat în incapacitate de platã. Cei care au urmat, n-au fost decât niste bieti lichidatori care au sperat sã tragã niscaiva foloase de pe urma brandului Rapid, Valerii Moraru fiind al doilea (si ultimul) de pe listã.

Astia doi au ingropat RAPIDul!

amicu  •  01 Iulie 2019, 15:12

si moraru a pus ultimele lopeti de pamant peste mormantul Rapidului si crucea de la capatai. Din ce am mai citit, el isi deconta si apa ce o furniza jucatorilor. Un jegos care trebuie tinut departe de fotbal. Putoiul asta l-a adus si pe penibilul ala de Embalo. Un impiedicat, un anti-talent, spaima fotbalului.

brifcor  •  01 Iulie 2019, 15:00

@IonelLutan mai intereseazã-te ! Rapidul a fost falimentat de George Copos. El se afla la cârma clubului giulestean în toamna lui 2011 când clubul a intrat în incapacitate de platã. Cei care au urmat, n-au fost decât niste bieti lichidatori care au sperat sã tragã niscaiva foloase de pe urma brandului Rapid, Valerii Moraru fiind al doilea (si ultimul) de pe listã.