Alte știri din fotbal
Cristiano Bergodi explică eșecul usturător din meciul de titlu: „Nu ar fi corect”
0
Alex Crețu a ținut să plătească polițe: „Mulțumim domnului Rusescu, mulțumim domnului Șumudică!”
0
Adrian Rus: „Sunt șanse foarte mari să rămân! Mi-am îndeplinit visul”
0
Reacția scurtă a lui Mihai Rotaru, după titlul câștigat de Universitatea Craiova: „De abia am făcut altele”
0
Știri din fotbal internațional
PAOK a ratat și Liga Campionilor » Final amar de sezon pentru Răzvan Lucescu
1
Final în meciurile românilor din penultima etapă din La Liga: cum arată lupta pentru cupele europene
0
West Ham, cu un picior în Championship » Tottenham e la mâna ei pentru menținerea în Premier League
0
Moment incredibil! Neymar s-a umplut de nervi, după ce a fost schimbat din greșeala arbitrului
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
13
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Un pensionar din Neamț a prins 9 pești și acum este cercetat penal
Libertatea
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Prezentatoarea care a anunțat punctele acordate de juriul din Republica ...
Libertatea
Dar celelalte 7 echipe fără drept de promovare nu sunt tot ceva ilogic? Nu sunt și acolo unii branșați la banii statului? Ba chiar și la celelalte echipe, care au drept de promovare, unele fiind deja în Liga I, dar finanțate de primării.
"Anul trecut, la niște meciuri mediocre cu Sepsi, FCSB a strâns vreo 40.000 de oameni". Ăsta ec nivelul acestui gugustiic!!! Pai ba optimistule, unde e Sepsi azi in Europa sí unde e strangatoarea de mancatori de semințe? Si da, evident ca fcsb e remarcata prin meciuri mediocre.
Dar militienii Borcea, Netoiu, Turcu si ceilalti n-au fost samsari de jucatori? Stai in banca ta si vezi-ti de mizeria aia de echipa.
Am auzit de o zvonistica si eu cum ca aceasta constructie monstruasa, aceasta clona talpanista se va dizolva in scurt timp si vor ramane asistatii sa-si planga in pumni. ***.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu e chiar o “anomalie”. Eu unul, daca asta e dorința majorității, nu m-as opune eliminării banilor publici in sport. Însă atât timp cât 95% din cluburile afiliate la FRF (nu mai zic se celelalte sporturi!) fără banii publici ar dispare, nu pot considera CSA ca fiind “anomalie”. Repet, in democrație majoritatea decide, deci daca se face un plebiscit in legătura cu finanțarea publica in sport si întrunește suficiente voturi pt validare, cine sunt eu sa ma opun. La anul sunt 4 rânduri de alegeri (se întâmpla odată la 20 de ani asta!), se poate “strecura” si un referendum pe tema asta, nu!? Nu pot face o estimare, însă in mod clar adunați la un loc, banii cheltuiți de România in sport trec sigur de un miliard euro anual, deci printarea unor buletine in plus si numărarea lor, justifică costul, si așa măcar aflam exact ce vrea poporul.
bine ca esti tu investitor
Au venit deja plângăcioșii, cine joacă cu 28.000 de spectatori în tribune? Penibilă cazarma taplanistă? Evident nu, că n-au de unde chiar daca ii numără pe proști din 20 in 20!
Buzăianu ăsta, un gură spartă (mai are si vreo altă "calitate"??) care asemeni tuturor suporterilor Fcsb se visează "stelist"... Băi, vorbim de două cluburi distincte dintre care doar unul a cucerit Cupa Campionilor în 1986! Dispariția clubului armatei române (că de-asta s-a numit și se numește "Steaua"!) ar conduce, concomitent, la trecerea definitivă a palmaresului său istoric în sfera "trecutului glorios", de "arhivă", pierdut (!) din cauza ambițiilor ilegitime și iresponsabile ale uzurpatorilor fecesebiști, pigmei care nu s-au putut ridica la înălțimea valorilor trecute așa că au încercat, "abili", să le fure - la asta se pricep...
Numai orbii nu văd că ăia cu epoleți mulg o vacă cu mult lapte (bugetul de stat) și nu vor privatzarea fiindcă înseamnă să piardă tot: vaca, adminstrarea stadionului, locul călduț. Dacă merg cu privatul pierd pensia speciala. Daca rămân militari îi mută la o unitate care chiar face ceva. Ei pierd dacă se schimbă situația dată. Trebuie să fii bolnav de ură ca să ți se întunece mintea să nu înțelegi realitatea. Și să trăiești mințindu-te singur că structura bolșevica e club de fotbal și nu o bacă de muls.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.